placená inzerce
Déte nám vědět...

Litovelsky muzeum je od středê plny lótek

placená inzerce
loutky1

Duben 26, 2018 7:58 / Furtovnik

Od nás, s tiskovó zprávó Hanê Ošťádalové – Z časô na čas se k nám dostane neco z Muzea Litovel. To se stalo aji fčêl. Že nésmê žádni tajnustkáři, rádi se s vama podělimê. A tož – jak se maji a co dělaji?

Jak se maji, to nevimê, ale věřimê, že dobře. A o tym, co dělaji, nám napsala z litovelskyho muzea Hana Ošťádalova. Ve středô tam otevřelê lótkařskó véstavô, kerá se pochopitelně nemuže menovat jináč, než Lótkê.

Do Muzea Litovel se na l(L)ótkê mužete zajit podivat až pomalô do konca velkéch prázdnin, přesně do 25. srpna. Co tam ôvidite, to ôž se mužete dočist z tiskové zprávê, keró zprostředkovávámê v kompletnim zněni.

Nová výstava v Muzeu Litovel

Loutky

25. 4. – 26. 8. 2018

Na hlavní část turistické sezóny letošního roku si Muzeum Litovel pro své návštěvníky připravilo pohádkovou výstavu „Loutky“. K vidění je jedinečný soubor několika druhů loutek ze Lhoty nad Moravou. Především marionety dvojího provedení, 40 cm maňásci, vařečkové a stínové loutky. Velmi nevšední je například velký maňásek – medvěd, kterého je nutné vést oběma rukama, ne pouze jednou, jak je u maňásků obvyklé.

Shlédnout lze také sbírkové předměty z Muzea Litovel a z Vlastivědného muzea v Olomouci. Nepřehlédnutelné jsou 45 až 60 cm velké marionety nebo téměř metrová loutka draka. Unikátní je prezentace loutek z Domu dětí a mládeže Litovel, protože zahrnuje mimo jiné marionety tištěné na 3D tiskárně a krásnou velkou spodovou loutku zvanou javajka.

V rámci výstavy si mohou děti i dospělí vyzkoušet změnu kulis ve stolním rodinném divadélku, nebo zahrát vlastní představení se speciálně vyrobenými prstovými loutkami. Pro zvídavé návštěvníky je v pohádkové říši pootevřeno také okno k poznání loutkářské historie v České republice, v Litovli a ve Lhotě nad Moravou. Výstava je přístupná vždy od středy do neděle od 9 do 17 hodin.

Srdečně zvou litovelští muzejníci

Mgr. Hana Ošťádalová

PLAKAT_LOUTKY

Facebook0
  • loutky1

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy