placená inzerce
Déte nám vědět...

Letošni sezóna Březskéch vrchu odstartovala prvnim závodnim vikendem. Jede se eště dneska!

placená inzerce
DSC_1079

Duben 22, 2018 9:59 / Furtovnik

Z Konice – Do Březskyho vrchô znovô vêrazêlê ‚autohorolezci’. Legendárni trať od sokolovnê k Březskô svedla do Konice fára všemožnéch tvaru aji typu. A tak se na startovni čárô postavilo Ferárko, sténak jak vêtuněné Trabóch.

Gdêž to začlê v sobotô po ránê jezdci a jejich mechanici pod Březskym vrchem turovat, bêlo hneď fšeckém asi jasny, co se dije. Gdejaké volné plac za sokolovnó – točna před zêmákem aji kolem školê – se proměnil v depo závodnich stroju. Na posledni chvilô se eště ladilo nebo mazalo, připadně relaxovalo před ostró jizdó.

Do Konice se sjelo tentokrát kolem osmdesátkê teamu. Celé vikend dêcky pomáhaji závodê v zázemi aji na trati organizovat koničti dobráci. Jak nám řikal jejich starosta Vlastik Šmidu, néni to sice névic závodnich aut, co gdê v Konicê bêlo, pamatôje jich aji 120, ale to ôž město těžko vstřebává, protože tam néni k hnôti. Navic fčêlka oprava sokolovně zabralo velké kôs odstavné plochê staveniště, ale to se nedá pré nic dělat, mosijó se s tym nejak poprat.

Neco málo smê nafotilê TOŤ, kósek smê aji natočêlê, a vê, keři bêste to chtělê eště vidět na vlasni oka, tož máte možnosť, dneska (v nedělô) se jezdi až do odpoledňa.

Facebook0
  • DSC_1079

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy