placená inzerce
Déte nám vědět...

Lêdi v Litovlê za minôlé rok o pár ôbêlo, a takê malinko zestárlê. Co řikaji statistikê?

placená inzerce
litovel

Leden 16, 2021 9:38 / Furtovnik

Z Litovle – Z kraja každyho rokô vêdává litovelská radnica statistikô s počtama obyvatel, jejich věkovó strukturó, ale takê třeba počtê narozeni, umrti, čê sňatku. Udaje za loňské rok se objevilê v tymto tédňô.

Jak se teda žêje v Litovlê? Znali vijó, že Litovel néni jenom samo město, ale ê dlašich 11 mistnich části, gde přêrozeně takê žêjó lêdi. Zveřejňovaná statistika se tyká jednak celkô, je ale  rozepsaná aji podlevá jednotlêvéch dědin.

Co se dočtem? Oproti loňskô, gdê bêlo evidovanéch 9 669 obyvatel + 105 cêzêncu s trvalym pobytem, lêdi o neco málo ôbêlo. Celkové počet se snižêl na 9 588 obyvatel, počet cêzêncu v tym zahrnôté néni, pro letošek se ani neôvádi.

O malinko se zvéšêl takê věkové pruměr. Ten bêl předloni 43,13 let, v rokô 2020 Litoveláci o trochô zestárlê na 43,34 let. V loňskym rokô přêbêlo narozenéch, ale takê je o neco vic umrti. Čisla se ale nevêkamaji prumerô poslednich let. Od přelomô tisicileti ale v Litovlê, jako celkô, postupně ôbêla pětistovka obyvatel. Na aktuálni přehledê ê statistikê minôléch let mužete mrknót TOŤ.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy