placená inzerce
Déte nám vědět...

Kvulê opravám v galerii na konickym zámkô vánočni véstavô ani neplánovalê. Ale neco se přece chêstá!

placená inzerce
Vánoční strom

Listopad 28, 2017 10:52 / Furtovnik

Z Konice – Informace jednyho z prostijovskéch médii o zahajovaci vernisážê vánočni véstavê na konickym zámkô, kerá měla proběhnót v ponděli 27. lêstopádô, nebêlê ničim podloženy. Do zámecké galérie v nové podobě se lêdi mrknó až 9. prosênca.

Řikal nám ředitel konickyho kulturákô Tomáš Vrbu, že vánočni véstavô v podobě, jak jô lêdi znalê z minôléch let, ani neplánovalê. V umyslô totiž mělê neco uplně jinšiho. Po řijnové fotovéstavě zámecká galéria procházela proměnó. Jak nám potvrdil, je fakt, že bêl takové zvêk otvirat vánočni véstavô na konickym zámkô zároveň s rožinánim stromkô na náměsti. Letos je to ale jináč…

Vánočni strom bôde svitit na konickym náměsti od prvni adventni neděle, teda od 3. prosênca. Dalši tédeň ale bôdó na zámkô eště šturmovat, abê se fšecko stihlo do sobotê 9. prosênca, gdê se galéria poprvni otevře v nové podobě přê vernisážê, kerá bôde sice vánočni, ale aji troškô jinači, než ste zvêkli.

V plánô só aji konzertê, čê besedê nebo Vánočni trhê s vêhlášenym ohňostrojem. Nemá cenô tadê fšecko vêpisovat, mrknite na plagátkê pod článkem. Tomáš Vrbu řikal, že je teho na prosênec moc, tak rozhodně si z nečeho vêbrete.

strom konicečajvánoce konicekph koniceTrhy konicekostel konice uganda konice

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy