placená inzerce
Déte nám vědět...

Kterak Hanák vêzrál nad Tôrkem… Prostijovské fotograf Josef Francu bere zlato z fotosótěže v Tôreckô!

placená inzerce
sněhová sfinga

Leden 30, 2017 7:15 / Furtovnik

Od nás (mužete si aji poslêchnót) – Posledni obliháni Vidně v rokô 1683 skončêlo porážkó Tôrka. To ôž je ale strašně dávno a nemá smêsl se v tym nejak babrat. Faktem ale je, že fčêlka pro změnô reprezentant Staryho mocnářstvi svedl vitězné sóboj v tôreckym Denizli. 

Přêrozeně je potřeba celé uvod brat s rezervó. To nic ale neměni na faktô, že prostijovské fotograf Josef Francu zase bodoval. Dokonca smê v jednym komentářô k aktuálnimô vitězstvi zaznamenalê doporôčeni, abê se ôž na to vêprdl a nechal vêhrávat aji jinši…

Je známy, že povolánim kriminalistické technik si svym zpusobem nosi prácô dom. Ale naštěsti ve volnym čase nechodi fotit nejaky hruzê, naopak hledá věcê okô lahodici. Leta ho známê jako turistô a cestovatela, a nigdá s sebó nezapomene vzit foťák.

To se vêplatilo aji před nejakym rokem přê véletô na rakóské Grosser Ötscher, keré s ostatnima absolvoval na sněžnicách. Ten, oproti očekáváni, nepatři do Alp, jak je známê, ale je to masiv v Dolnim Rakóskô,  s vrcholem 1893 m n. m., začleněné do Severnich vápencovéch Alp. Ale to jenom tak pro zajimavosť, dêbêste se chtělê negdê vêdat hledat obrázek, co tam onehdá vêfotil a nazval Sněhová sfinga. Jak nám ze srandê nadhodil, jako Franc Jósef (Josef Franc) mosi občas problôncat celó monarchijô a rozhlidnót se, co se gde dije…

Zmiňovaná fotka se rozhodně na dlóhé cestě do Tôrecka neztratila. V závěrečnym hodnoceni se naopak stala ‚hlavni postavó‘ fotografické sótěže v kategóriji ‚černobilé snimek’. Rozhodně teda aji gratulačka od nás a přáni, ať to cvaká furt dál…!

 

Facebook0
  • sněhová sfinga

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy