placená inzerce
Déte nám vědět...

Kosoštverce s čárečkama a podobny vyjevê só novó vyzdobó zděnyho altánô ve Štemberkô!

placená inzerce
2 (3)

Květen 24, 2023 15:16 / Furtovnik

Od olomóckéch polêcajtu – Aji spisek páně Batistê o pohlavni zdravovadě, opakovaně zmiňované v dile Bohumila Hrabalovyho, bê se nad tym začervenal. Tolik poklesléch vyjevu pokôpě se jenom tak nevidi…

Dosť možná bê muhla bêt dekoraca zděnyho altánkô v Tyršovéch sadech ve Štemberkô (Šternberk) ômělecké záměr. Dneska bê se člověk ôž nedivil ničemô. Celé cyklus vymluvnéch obrázku možná má ôměleckó hodnotô, ale rozhodně né pochopeni obecenstva. Ôměni je řehola a kvulêvá temô, že ômělci často předběhnó dobô, zažévaji ustrkê, ale svéch hodnot se nevzdaji.

Na prvni pohled je jasny, že obrázkê, aspoň většina z nich, maji sténaké rôkopis. Neznámé autor se teda pořádně rozšópl. Jak citoval stréc Pepin v Postřižinách ze zmiňovanyho spiskô, měl bê si zkôsê omévat přêrozeni vlažnó vodó.

Tato ômělecka avantgarda je ale polêcejni kritikó hodnocená jako poškozováni cêzi věcê. Škoda eště nebêla vêčislená. Možná se řeši, ešlê učtovat každyho pinďóra a kačkô zvlášť nebo hodnotit celkové dojem… Fotkê mámê z polêcejnich zdroju.

Facebook0
  • 3 (2)
  • 2 (3)
  • 1 (2)

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy