placená inzerce
Déte nám vědět...

Koničti hasiči maji konečně novy béváni, poprvni bôdó ocáď vêjiždět 4. prosênca

placená inzerce
DSC_0144

Listopad 13, 2017 12:49 / Furtovnik

Z Konice – Takovy střêháni páskê je dêcky pozitivni věc. Negdê potěši miň lêdi, negdê vic. Ale dêž se otevirá nová hasičská stanica, zvlášť za dlóhy leta vêmodlená, pak ôž skôtečně je to paráda.

V ponděli 13. lêstopádô bêla velká sláva. V Konicê se po 13 měsicách od poklepáni základniho kameňa otvirala nová hasičská stanica, na keró se ôž čekalo hromadô let. Plánovat se začalo ôž negdê v rokô 2005, ovšemže přenyst se přes ruzny, hlavně finančni, peripetie, trvá zpravidla dyl, než dilo dokončêt. Nová hasičárňa teda stoji a ôž je nachêstaná do slôžbê.

Jak řikala velitelka konickéch hasiču Kateřêna Dostálova, prvni směna tadê bôde nachêstaná k vyjezdô 4. prosênca. A jak se tam hasiči těšijó? Trochô bôde pré nezvêk, že nésó ve městě, jak dofčêl, naopak vêbaveni a zázemi je pochopitelně nesrovnatelny. Tož fčêlka hasiče čeká nelehké ukol  se tam zabydlet.

Samotná stavba stála neceléch 48 mega. Só v tym ale aji moderni enegreticky technologie, jako je tepelny čerpadlo a solárni panelê. Néblêžši připojka plynô je totiž ocáď asi kilásek a asi přes deset sókroméch pozemku, tož natahovat tam novy potrubi bê takê nebêlo zadarmo.

Ptalê smê se konickyho starostê Františka Novákovyho, ešlê mô spadl kameň ze srdca, že ôž konečně hasičárna stoji. Řikal, že rozhodně, protože za tê leta se vêstřidalê tři hétmani na Krajô, s keréma se mosêlo jednat a nakonec sténak hrozêlo aji nebezpeči, že fšecko spadne pod stul, protože podpora hasiču ze stranê státô šla svyho časô ke dnô, tož visela hrozba nad konickéma hasičama ešlê vubec a v jaké podobě nakonec v Konicê zvostanó.

Mezê pozvanéma hostama bêl aji hétman Olomóckyho kraja Ladislav Oklešťku, keré hasičum popřál, abê se hlavně dêcky v pořádkô vrátilê zpátky na základnô. A to je asi to néhlavňéši, sami se k takovymô přáni přêdávámê.

TOŤ se mužete mrknót na fotkê z otviračkê, aji ôvidite, jak to vevnitřkô hasiči bôdó mět fajnovy.

Facebook0
  • DSC_0144

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy