placená inzerce
Déte nám vědět...

Koničti hasiči bôdó slavit aji s paragánama

placená inzerce
hasiči

Červenec 31, 2015 6:19 / Furtovnik

Od nás – Koničti hasiči letos slavijó 140 let. A ani né tak letos, jak ôž tôto sobotô, teda rovnó zétra. Před konickym zámkem to bôdó jednê velky hasičsky manévrê. Ešlê nevěřite, tož se přêndite mrknót.

Je jasny, že se Koničáci chcó vêcajchnovat. To každé, gdo neco dělá, to je pochopitelny. Z duvodô oslav maji ale do Konice naplánovanó cestô aji olomóčti paragáni. A přerozeně nepřêjedó autem nebo vlakem, ale skočijó před zámek rovnó z neba. Řikal nám to starosta konickéch dobráku Vlastik Šmidu a je to napsany aji na pozvánkách, tož bê to měla bêt pravda.

To ale bôde až v samotnym finále oslav a takê to závisi na povětrnosti, abê to nefóklo a klôci, nebo možná aji děvčata, misto před zámkem nepřêstálê negde v Čonině nebo Rônářově. Cely oslavê ale začinaji ôž o 1 hodině odpoledne. Pruvodem se pude pak před zámek, tam je socha hasičskyho patróna svatyho Florêjánka. Ten bôde dohližet na celé program, keré přêrozeně hlavně hasičské, bôdó k temô hrát Tónê Tondê Vêmětalovyho a nepochêběně nezustanete na sôchô ani i hladô. Tož přêndite, 140 maji koničti hasiči jenom jednó za žêvot!

Facebook0
  • hasiči
  • 140._vyroci_sdh_konice_1.8

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy