placená inzerce
Déte nám vědět...

Konické triatlon bêhmê stopro nedalê, tož vám o nim aspoň neco napišem

placená inzerce
veteran

Červenec 31, 2018 6:45 / Furtovnik

Z Čerťáku, tam, co se v sobotô motalê triatlonisti – Ê gdêž to néni tak, že bêhmê si furt jenom válelê šunkê. Ale přece jenom představa, že bê měl člověk v jednym zátahô kôs ôplavat, pak se pruluftovat na kole a nakonec si dat eště běžecké kros, to zas néni pro každyho.

Konické triatlon Veteran steel man měl svuj 16. ročnik, pokud bêhmê chtělê bêt přesňéši, ve své historii bêlê pošesty hostitelama Čertovê rêbnikê pod Čôninem. A právě tolik ročniku má organizačně na kontě aji ‚ředitel‘ konickyho triatlonô Jan Kovandu.

Aji letos bêlê nachêstany dvě distance – Steelman a Hobby. V elitě to bêlo 400 m plaváni, 42 kilásku na kole a 7,2 km běhô. Pro ‚hobbikê‘ bêlo fšeckyho polovični porca. Ale to neznamená, že bê bêlê menši borci. Jak zminil Jan Kovandu, tato trať je hlavně pro tê, keři si to chcó třeba vêzkóšet, prubnót, co to obnáši. Každé nemuže bêt celé rok v tréningô a né každé má tê dispozice…

Ale abê se zas neřikalo, že to je to mládi… Ve startovnim polô bêlê aji dvá sedmdesátnici – Michal Mogrovics, ročnik 1947 v kategoriê Steelman a Jaroslav Bedford Skácel, 1946, Hobby. Na opačnym koncô ‚časové osê‘ bêla Michaela Hájková, 2007, Hobby. Takže to néni tak, že bê bêl věk uplně rozhodujici. To se dá řict aji o pohlavi. Na elitni kategórijô si sice tróflê jenom dvě děvčata, v Hobby jich ale bêlo o poznáni vic.

Pokaváď bê se hodnotila každá disciplina zvlášť, vêpadalo bê to na bedně uplně jináč. Triatlon je ale vysledné čas od šplóchnóti do vodê až po cilovó metô v běhô. Jak to nakonec fšecko dopadlo se mužete podivat TOŤ a TOŤ. Jenom dodávámê, že vitězné Steelman Martin Lipenské je ôž mnohonásobné držitel této trofeje v konickym triatlónô.

Podle Jana Kovandê fšecko proběhlo, jak mělo. Akorát s vêhlašovánim vysledku mosêlê trochô kvaltovat, protože se hnal dyšť. Nezbêtny je takê poděkováni novém sponzorum Javořice a.s a Novatop a.s., bez keréch bê to nešlo. Sténě tak bê se to nedalo zmáknót bez zázemi na Čerťákách. Naše fotkê só k nahlidnóti TOŤ.

Facebook0
  • veteran

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy