placená inzerce
Déte nám vědět...

Kolem Konice se bicyglovalo, chodilo, dokonca aji běhalo

placená inzerce
DSC_0552

Červen 27, 2017 10:13 / Furtovnik

Z Konice – Na kole okolo Konice podevatenásty, Konicky štrapáce dokonca ôž poštêrêcáty. Tož ôž je docela dosť organizátorskéch zářezu přê pořádáni puvodně turistické akce.

Dalo bê se řict, že je to takovy 2v1. Štrapáce teho maji za sebó přece jenom vic, ovšem jak nám gdêsê organizátor Stanislav Dostálu z Odborô klubô českéch turistu Spartakô Přerov řikal, poptávka od bicyglistu před letama vedla aji vêměřeni cyglostras. A vida, je to ôž takê 19 let…

S panem Dostálem smê mlovilê aji letos. Bêlo to během ranni startovni vlnê smê se ho ptalê, ešlê ôž pěši trasê nasměrovalê po novéch turistickéch značkách, kery po ‚žlôté‘ a ‚zelené‘ ômožňôjó ôdělat kolečko kolem Konice. Ê dêž si pochvaloval, že konečně vede značkovaná trasa aji kolem konickyho zámkô, nebêlo přê připravách Štrapáci jisty, ešlê se to stihne dodělat. Tož se letos šlapalo eště podle staréch map… Oproti temô cyglotrasê se obměňôjó každym rokem.

Posledni leta se pruměrné počet nučastniku pré pohêbôje kolem 250, přêčimž na skôtečně dálkovy trasê – padesátkô a pětatřêcitkô vêráži čém dál miň vêtrvalcu. Svoje hraje aji počasi, to dêž tropicky hice zrovna turistice nakloněny nésó. Nakonec ale patřêla letošni učasť mezê rekordni. Na start dorazêlo kolem 330 učastniku, z teho asi 80 bicyglistu, zbêtek pochopitelně pěšáku.

Ovšemže letošni Štrapáce mělê eště jednô disciplinô navic. Ô registrace smê zastiuhlê aji trojkô prostijovskéch ‚Spartanu‘ z klubô Spartan Race training group  (SRTG). Jak nám prozradilê, dalši členi oddilô se sice rychtovalê ten samé deň na olomócké 1/2maratón, oni ale zvolêlê variantô turistické trasê, ovšem absolvované v běhô, tréningově před dalšim náročnym spartanskym závodem na Slovenskô. A tož těžko řict, ešlê časem ke Konickém štrapácim a Na kole okolo Konice nepřêbôde eště dalši disciplina…

Na fotkê ze sobotniho rána se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0552

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy