placená inzerce
Déte nám vědět...

Kerá ‚piše‘ a gdo jô má akorát na mazáni kolen? V Haňovicách bêl desáté košt!

placená inzerce
IMG_6918

Duben 7, 2017 12:20 / Furtovnik

Z Haňovic – Co kôs, to orginál, čê spiš co štamprla… Každé má na to svojô tajnó recepturô, a každé bê se do krve hádal, že ta jeho je uplně ze fšeckéch nélepši. A tož je potřeba v tem ôdělat trochô ornung.

Do věcê jasno se ôž podesáty rozhodlê vnyst aji v Haňovicách. Koštovalo se na aprila, teda v sobotô 1. dôbna, ale vysledkê aprilovy rozhodně nésó. A vêbirat rozhodně bêlo z čeho, rozhodováni porotě néni co závidět.

Oproti loňskô se teho zešlo o neco vic. Do koštovačkê bêlo přêhlášenéch 75 vzorku (loni 64) od 54 pěstitelu (loni 47). A tož je vidět, že přêbévá tech, co se chcó vêcajchnovat. Hodnotila odborná aji laická porota, a je zajimavy, že ‚na bednô‘ poslala každá komis jinši vzorkê. A zatimco ô odborniku na celé čáře vêhrálê kadlátkê, v laickym žebřičkô to bêlo podstatně pestřéši. Ovšem pokaváď bêhmê ve srovnáni poslednich dvóch ročniku mělê označêt nejakyho ‚držáka’, tož bê to asi bêl Zdenek Kuzmiču z Ôničova, keré loni cenô veřejnosti vêhrál, letos sice vitězstvi neobhájil, za to se ve sténym žebřičkô ômistil hneď dvakrát – střibro a bronz.

Gratulôjemê vitězovi Pepovi Sólovskymô z Klôzova, a ê dêž to nevimê určitě, néni vêlóčeny, že smê jeho vitěznó kadlátkovó koštovalê přê Klôzovskéch hodech začátkem lêstopádô. Zlato bere Klôzov ovšem aji mezê laickó porotó – a to konkrétně František Přêkrêlu ze svó marhôlovó. A tož ať slóži…

O zprostředkováni fotek smê požádalê starostô Haňovic Arnošta Vogelovyho, tož se na ně mužete mrknót TOŤ.

Odborná porota:

1. místo     Josef Solovský – Kluzov – švestková pálenka
2. místo     Radek Müller – Litovel – švestková pálenka
3. místo     Arnošt Vogel – Haňovice – švestková pálenka

Laická porota:

1. místo     František Přikryl – Kluzov – meruňková pálenka
2. místo     Zdeněk Kuzmič – Uničov – hrušková pálenka
3. místo     Zdeněk Kuzmič – Uničov – švestková pálenka

Facebook0
  • IMG_6918

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy