placená inzerce
Déte nám vědět...

Káceni mája bêlo trochô aji oslavó konca dobê koronavirové

placená inzerce
DSC_0455

Květen 31, 2020 8:58 / Furtovnik

Od nás – Ničêvá vichřêca zbórala 19. listopadô 2004 pulkô Tater. Minimálně na Konickô, ale určitě ê fšôdê jinde, litalê jak špélkê v sobotô stromê takê. Koncem května to jednodôcho tak bévá.

Letošni káceni mája nebêlo jenom tak obêčénsky. V momentě, gdê koronavirovy opatřeni povolêlê do té mirê, že se muhlo potkat pár lêdi po kôpě, bêlo právě podřezáváni májek prvni přiležêtosťó neco vêvyst.

Májkê vêrustlê letos po dědinách v poklidô, protože v té době to nešlo jináč. Na káceni ale ôž se doba změnila. Pod májkô smê se zašlê mrknót do Přemek, zároveň, aspoň co vimê, se ze sténakyho duvodô scházelê lêdi třeba ve Dzbelô, Rakové, Laškově, čê Stražêskô a v hromadě dalšich dědin.

Jak nám řikala starostka přemeslovskéch dobráku (dobrovolni hasiči) Jana Fiedorova, aji gdêž ôž je to takovy volňéši, nejaky tê opatřeni se přece jenom eště dodržovat mosijó. Ê pro to samotny káceni se mosêlo obejit bez obvêklé srandê kolem. Plac před hasičárnó néni totiž takové, abê se muhlo zařidit posezeni s patřičnéma rozestupama a zároveň zbêlo aji dosť mista na bezpečny pokáceni.

Aji tak si starostka pochvalovala, že konečně po delšim čase se muhlê lêdi v klidkô potkat, dat si pivko a neco dobryho na zôb. Prostě fšecko, co takovy pozváni na Točeny pod májkó obnáši. A lêdi teho rozhodně vêôžêlê. Na pár fotek se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0455

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy