placená inzerce
Déte nám vědět...

Jôsêf Francu ovládl hlavni město evropské kulturê

placená inzerce
Vernisaz-9011

Duben 18, 2015 9:56 / Furtovnik

Od nás a z Plzně – Tož teda prostijovské fotograf Jôsêf Francu si mosêl najit čas, abê zajel do Plzně. Pivo si tam možná dal takê, ale každopádně tam zase cosê vêhrál ve fotografiké sótěžê.

Posledni dobó nemá fotograf Jôsêf Francu snaď na nic jinšiho čas, než furt gdesê sjiždět pro nejaky cenê z fotografickéch sótěži. Teď posledně frčel na západ, do Plzně, kerá je aktuálně Hlavnim městem evropské kulturê. Přê té přiležêtosti se konala aji véstava fotek nazvaná ‚Přírodní krásy Evropy’. Dovezl si ocáď diplom za prvni misto s fotkó ‚Akt podle Picassa‘ (ten je ve fotogalérii k článkô štvrté).

Jôsêf Francu je krajinkář a žádny haňbárnê nefoti, ale negdê to přiroda sama tak narafiči, že to vêpadá  jak z maliřskyho plátna. „To jsou na Korsice v oblasti kaskád Manganello žulové plotny, po nichž v mnoha pramínkách stéká voda, dělá tůňky a vytváří různé obrazce. Barva mokré žuly je tmavá, různé mechy na okraji vodního toku zvýrazňují obrys. Stačí takhle?“ vêsvětlôje fotograf, jak k takovymô obrázkô přêšil.

Ptalê smê se ho, ešlê ho pořáď bavi vêhrávat a on řikal, že to rozhodně néni nepřijemny. Letos só to pré ale opravdô žňa, tak si to ôžévá. Gdo bê né, že? Oceněni dovezl aji ze Srbska, teď tam obeslal dalši sótěž, tož je jasny, že bodôje aji na mezênárodni urovni. Za Furtovnik mô takê gratulôjemê a bôdemê rádi, dêž se s nama zase s nejakm tym zajimavym obrázkem poděli.

Facebook0
  • diplom_Prirodni_krasy_Evropy_2015-web
  • IMG_4979
  • IMG_4983
  • Josef_Franc_Akt_podle_Picassa_Francie.JPG
  • Josef_Franc_Kamenne_varhany_Norsko.JPG
  • Josef_Franc_Na_snehovych_planich_Rakousko.JPG
  • Vernisaz-9011

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy