placená inzerce
Déte nám vědět...

Ječmeni nahrávaji dalši hanácky šlágrê

placená inzerce
Jecmeni

Listopad 30, 2014 11:38 / Furtovnik

Z Prostijova – Dêž de o hanácké patriotismus, tož nigdá néni ničeho dosť. Prostijovská kapela Ječmeni se fčêl zavřela do studia, abê vêprodukovalo v pořadi ôž svy páty cédéčko. A to se rozhodně ceni!

Zatim to má pracovni název Masopust a to ôž takê napovidá, o čem to bôde. Hanácky šlágrê přêpominajici přelom zêmê a jara bê se mělê objevit v kompletni podpobě negdê za rok na podzêm, nekery kôsê ale se premiérově představijó ôž zjara, přê oslavách 70. véroči založeni folklórniho sóborô Mánes. Ten totiž vêôžévá nahrávkê Ječmeňu pro svoje programê. A tož stény to bôde aji fčêl s tym novym.

Zmiňoval se patrón kapelê Petr Vêslóžêlu, co provzôje Galérijô Mánes Club v Prostijově, že na nahrávkách samo sebó nebôde chêbět hlas Miloša Plocovyho, ani hóslitskê Iva Machačova a Eva Tilšarova. Aranže má na svědomi basista Václav Procházku. Dálkově na nahrávkách spolôpracôje eště Tomáš Somru, keré pobévá v Dánskô. Fšecko potřebny nahraje doma ve studiô a pak to frkne elektronickê Viťovi Křêvánkovi do jeho studia v Němčêcách nad Hanó, gde se cédéčko rodi.

Od Ječmeňu to bôde teda ôž páty cédo. Jináč pré věřejně moc nevêstôpôjó, ale každé posledni pátek v měsicô se mozêcirôje v Mánes Clubô v Prostijově na Kostelecké, tož néni problém tam zaskočêt.

Facebook0
  • Jecmeni
  • ??????????

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy