placená inzerce
Déte nám vědět...

Je třeba více kontrolovat léčiva, upozorňuje DRFG Medical

placená inzerce
medical3-drfg

Říjen 28, 2017 14:20 / michal

Kontrola volně prodejných léčiv v drogeriích, potravinách a čerpacích stanicích jsou nedostatečné, míní zástupce DRFG Medical

Investiční skupina DRFG aktivně rozšiřuje svou divizi DRFG Medical, kterou má na starosti Rudolf Matějka. Ten pro Davida Rusňáka buduje síť lékáren Na zdraví, která aktuálně provozuje více než 15 lékáren. Více informací na: drfg-medical.cz

Nízký poplatek a …?

Třeba 25 hodin samostudia a prezenční zkouška jako podmínky volného prodeje.

V posledních letech se volně prodejná léčiva začala prodávat také v drogériích, potravinách a na čerpacích stanicích. Problémem tohoto prodeje mohou být nedostatečně proškolení pracovníci. Pro získání certifikátu je potřeba absolvovat 25 hodin samostudia, složit prezenční zkoušku a zaplatit nízký poplatek. Podle zástupce investiční skupiny DRFG, Rudolfa Matějky, je kontrola ze strany orgánu nedostatečná.

Nabídka volně prodejných léků je omezená, přesto čítá okolo 350 druhů léčiv. „Sám jsem se  o tomto přesvědčil, když jsem v rámci svého osobního mystery shoppingu předstíral silnou bolest hlavy po nadměrné víkendové konzumaci alkoholu. Po obsluze jsem chtěl jedno balení Paralenu. Uvedl jsem informaci, že už jsem užil celé jedno balení, ale bolest mě stále trápí. Šokovalo mě, že mi jej všude prodali. Předávkování paracetamolem vede k trvalému poškození jater. Vůbec nerozumím tomu, že to stát umožňuje.“ popisuje svou zkušenost Matějka.

Roční obrat lékáren investiční skupiny DRFG

Obrat se odhaduje na 170 milionů korun. Trh tohoto volného prodeje má roční obrat okolo 150 milionů korun. Roční obrat patnácti lékáren investiční skupiny Davida Rusňáka odhaduje letošní obrat na 170 milionů korun. „Do rozvoje sítě lékáren na zdraví investovala DRFG Medical okolo 150 milionů korun. S akvizicemi rozhodně nekončíme. V našem střednědobém plánu je do pěti let provozovat okolo padesáti lékáren. Přáli bychom si růst rychleji, ale nepřipravenost prodávajících nám tento proces prodlužuje.“ dodává Matějka.

DRFG plány

DRFG je investiční skupinou, která investuje nejen do zdravotnictví, ale třeba i do energetiky, nemovitostí a má bohaté zkušenosti v oblasti financí. Dluhopisový fond se stal v poslední době velice atraktivní i pro drobné investory, naznačuje dobrý směr a budoucnost celé DRFG skupiny.

 

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy