placená inzerce
Déte nám vědět...

Jaká místa nevynechat v Praze? Na procházku městem si udělejte dost času

placená inzerce
Ubytování v Praze

Říjen 1, 2016 19:27 / tomas pavlik

Chystáte se na prodloužený víkend do Prahy? Kromě cesty či ubytování, které by se nemělo nacházet příliš daleko od centra, je potřeba naplánovat i program. Zde najdete základní tipy, co byste neměli v hlavním městě během vaší návštěvy zmeškat.

Pro návštěvu Prahy je lepší mít více dní, aby váš výlet nebyl zbytečně uspěchaný, stihli jste si projít historické centrum, navštívili alespoň některá zajímavá muzea a ještě vám zbyla trocha času na relaxaci či nákupy.

Staré Město a židovské památky

Pokud jste v hlavním městě poprvé, můžete začít třeba na Václavském náměstí. Prohlédnete si Národního muzeum, jehož budova právě prochází rekonstrukcí, nedalekou budovu Státní opery a pak už budete pokračovat dolů z kopce na Staroměstské náměstí.

Kromě známého orloje a Týnského chrámu se tu můžete pokochat například výhledem ze Staroměstské radnice. Pokračovat pak můžete do Židovského města, kde lze navštívit několik synagog a židovský hřbitov – nezapomeňte však, že v sobotu jsou všechny tyto památky zavřené.

Procházka úžasnou Prahou

Procházka úžasnou Prahou

Poté můžete přejít Karlův most, vychutnat si výhled na Hradčany, projít si Kampu a procházku zakončit v některé z tamních hospůdek.

Z Malé Strany na Hrad

Druhý den lze začít u Národního divadla. Poté, co si jej prohlédnete, přejdete nedaleký most Legií a odtud budete pokračovat na Malou Stranu.

Na Malostranském náměstí si prohlédnete kostel svatého Mikuláše a pak už se po Nerudově ulici vydáte na Pražský hrad. Pokud po prohlídce celého areálu, jehož součástí je kromě chrámu sv. Víta i například Zlatá ulička, nebudete unaveni, můžete pokračovat přes Loretánské náměstí až na Petřín a odtud zpět na Újezd.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy