placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak vêchovat potomkê, to je věda. Nová knižka Markétê Skládalové mužê přênyst dobry radê nad zlato!

placená inzerce
???????????????????????????

Srpen 8, 2018 6:30 / Furtovnik

Od nás, s tym, co nám napsala Markéta Skládalova – Hromada z vás si možná řekne – aha, Markéta Skládalova, to je ta z Mateřskyho centra Cipisek v Prostijově. A má pravdô. K temô ale mužem dodat, že je aji autorkó knižek o vyvojô a vychově děti. 

A ê gdêž teho má Markéta Skládalova hodně ‚na svědomi‘ v prostijovskym MC Cipisek, děli se o svoje vědomosti aji zkôšenosti prostřednictvim svéch knižek. Zatim posledni z nich nese název ‚Sourozenci – O spravedlivé výchově’.

Hromada z nás si nepochêbně pamatôje ‚knižni štvrtkê’, gdê se stávalê dlóhy frontê na čtivy, a třeba aji trochô zapovězeny, trhákê. Nô – je jinši doba. Knižka Markétê Skládalové vêšla v ponděli. A co nám sama o tym napsala, si mužete přečist sami dál.

Nová kniha Sourozenci má kořeny v Prostějově

V prostějovském Cipísku vznikla už třetí kniha pro rodiče, tentokrát na téma sourozeneckých vztahů. Na pulty knihkupectví se dostala tento týden v pondělí pod názvem Sourozenci – O spravedlivé výchově, a vydalo ji nakladatelství Cpress (Albatrosmedia). Autorkou je lektorka a programová koordinátorka Mateřského centra Cipísek Markéta Skládalová, která začala s dětmi pracovat už na gymnáziu a dětem se tedy věnuje už přes třicet let. Z toho dvanáct let dětem v Prostějově.

V současné době mimo jiné vede také kurzy, semináře a besedy pro dospělé podporující pozitivní rodičovství, adaptační programy pro děti před vstupem do školky, programy pro rodiče s dětmi od miminek po předškoláky nebo dramaticko-výtvarný kroužek pro děti. Kniha Sourozenci vznikla na základě poznatků z práce s rodiči a dětmi, a také díky osobním zkušenostem autorky s výchovou jejich vlastních dětí. Před třemi lety vydala svoji první knížku ‚Jak na to?‘ o rodičovství, dětech a výchově, určenou rodičům těch nejmenších. V roce 2016 jí vyšla kniha podporující samostatnost dětí ‚Mámo, už to zvládnu samo’. Knihy jsou ke koupi v každém kamenném i internetovém knihkupectví, k půjčení i v Městské knihovně a s podpisem autorky i věnování budou k mání od září také v MC Cipísek.

A co čtenáři najdou v poslední, nově vydané, knize Sourozenci? Inspiraci, jak připravit starší dítě na příchod sourozence, jak můžeme dětem pomoci s jejich emocemi, sourozeneckou žárlivostí, rivalitou a nenávistí, jak podporovat zdravé vztahy mezi dětmi, jak řešit sourozenecké potyčky, spojování dvou rodin, vztahy nevlastních sourozenců, jak pořadí narození sourozenců ovlivňuje jejich další život, zda pomáhají tresty a odměny budovat pocit zodpovědnosti, kam vede pozitivní výchova a jaké jsou principy aktivního rodičovství, jak se liší výchova kluků a holčiček, jestli existuje rodičovská spravedlnost, i další témata rodičovského soužití. A je jich víc než dost. Sourozenecký vztah totiž může být tím nejdelším vztahem v životě.

Pokračováním knihy je také facebooková stránka autorky, na které se mohou svými připomínkami a dotazy podílet i všichni její návštěvníci www.facebook.com/INSPIRACEPRORODICE.

Bližší informace na stránkách nakladatelství http://www.cpress.cz/sourozenci-o-spravedlive-vychove-2/#

Kontakt na MC Cipísek www.facebook.com/ cipisekprostejov nebo www.mcprostejov.cz

Facebook0
  • knihy mata letak fb
  • ???????????????????????????
  • KZ0369_Sourozenci_obal.indd

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy