placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak to ômijó dopraváci s klackama? V Olmikô ve štvrtek závodilê polêcejni regulovčici!

placená inzerce
regulovčik

Květen 28, 2022 10:30 / Furtovnik

Od krajskéch polêcajtu – Dokaváď fšecko fungôje, jak má, néni žádné problém. Aspoň bê neměl bêt! Gdêž ale třeba na nejaké velké křižovatce přestanó jit semafórê, tož mosijó nastópit regulovčici. A to se pak zapotijó né jenom ani, ale ê šoféři…

Přêznéte si: Keho z vás bê nezaskočêlo, gdêž bê na křižovatce misto světel na semafórô začal před vama začal mávat polêcajt s klackem? Regulovčici na křižovatkách patřêlê gdêsê k dopravnimô folklórô. Ê gdêž dneska spolihámê na technikô, přece jenom totok řemeslo mosijó dopraváci pořáď znat.

Ve štvrtek po dvóch koronáčovéch letech se znovô v Olmikô ôtkalê polêcejni regulovčici v sótěžê Regulovčík 2022. Pokaváď ste se chométalê na křižovatce ôlêc tř. Kosmonautu a 17. listopadô, tož ste si možná zas´ptěžêlê takê. Tam se ôtkalo 14 regulovčiku řizeni dopravê po tym, co absolvovalê testê z pravidel sêlničniho provozô a potřebnéch paragrafu. Hodnotila se sice hlavně plênôslosť řizeni, ale odskákalê to aji šoféři. Štêrêadvacet z nich totiž za zmatkováni a nerespektováni pokynu regulovčika zaplatilo dokôpê skoro 20 tisicu na pokôtách!

Třeti disciplina regulovčickyho trojboja bêlo řizeni slôžebniho auta. To fšekcko pak dalo konečny rezumé. Regulovčikem 2022 se stal praporčik Michal Bednařík (DI Olomóc), střibro si ‚vêmával‘ podpraporčik Josef Jung (DI Jesenik) a třeti skončêl podpraporčik Dušan Dovrtěl (DI Olomóc). Prvni dvá postôpôkó do celostátô.

Fotkê só z polêcejnich zdroju.

Facebook0
  • regulovčik
  • regulovčik1

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy