placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak šlo stoleti v Přemkách? Véstava bôde na hasičárně otevřená eště do středê!

placená inzerce
DSC_0557

Listopad 13, 2018 10:46 / Furtovnik

Z Přemek – Sice maličko opožděně, ale aji tak to stoji za to! V Přemeslovicách bêla v nedělô zahájená véstava ke 100 letum republikê. A je potřeba řict, že v tymto připadě je stoletá histórija pojatá tak, jak ňó letama procházela dědina.

A rozhodně to néni nôda. Na fotkách v pruřezô let se muže ledasgdo najit a, jak nám řikala jedna z organizátorek Magda Oščádalova, třeba aji nenajit. Přêšlê pré aji takovi, keři na fotkách poznalê fšeckê ostatni, ale né sebe…

Na přemeslovské véstavě só fotkê ê starši, než za poslednich 100 let, velky slovo tadê hraji pochopitelně sokoli, keři k Přemkám neodmêslêtelně patřijó, zešlo se toť ledsco, co se našlo gde po hurách, kulňách, šopách, čê komorách. A doloženy só aji dobovy novinê a časákê, mužete se třeba začist aji do prostijovské Stráže lidu z rokô 1981, mimo jinšiho. A né jenom to!

Néni divô, že bêlo na přemeslovské hasičárně žêvo až do pondělni zaviračkê, gdê smê se tam bêlê mrknót. Ešlê si chcete přêjit zavzpominat, ê slzêčkô v okô zamáčknót, máte možnosť eště do středê. na fotkê z véstavê se mužete čihnót TOŤ. Ale nažêvo to vidět je k nezaplaceni!

výstava přemyslovice

 

Facebook0
  • DSC_0557

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy