placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak si hraji senióři? V Jesencô mělê dalši sportovni hrê, vitězné pohár zvostal DOMA!

placená inzerce
IMG_20190605_103619

Červen 11, 2019 10:37 / Furtovnik

Z Jesenca, ze zprávó a fotkama od Jitkê Vilimkové – Řiká se, že gdo si hraje, nezlobi. Ale pokaváď má člověk chôť si hrát, je to aji známka chôti do žêvota. A gdêž se přê tem ê troškô zazlobi, vubec to nevadi :-) . Sportovni hrê z Jesencô bêlê hlavně o té chôti do žêvota.

Pozváni na XIV. sportovni hrê pořádany Domovem pro seniorê (DS) Jesenec smê mosêlê odmitnót. Prostě nestihačka! Ale zároveň smê slébilê, že rádi zveřejnimê, jak to tam fšecko bêlo. A tož jak smê se domlovilê, tak se aji stalo a od sociálni pracovnice DS Jesenec Mgr. Jitkê Vilimkové nám v poště přêstál mail s článkem a fotkama.

Ve vicebojô se ôtkalo sedm reprezentaci domovu pro seniorê v regionô, nédál to mělê z Tovačova a Červenkê. Vubec poprvni si muhlê sêlê poměřêt aji doprovázejici ‚realizačni tymê’. Ale vic ôž prozrazovat nebôdem, přečtite si, co nám o tem Jitka Vilimkova napsala. Fotkê só pak TOŤ.

Dne 5. června 2019 u nás v Domově pro seniory Jesenec, p.o. proběhly XIV. sportovní hry, konané pod záštitou starosty obce Jesenec Mgr. Dominikem Bečvářem.

Počasí nám přálo, tak jsme mohli rozprostřít šest sportovních stanovišť kolem Domova. Sportovní disciplíny byly – piškvorky, minigolf, poznávání předmětů, pozemní šipky, holandský biliard a skládání obrázků.

Soutěžící se zapotili nejen díky slunečnému dni. Atmosféra byla akční a napínavá. Sportovní nasazení členů družstev bylo ohromující. Jejich touha si nejen zasoutěžit, ale také se dobře pobavit a umístit na medailových pozicích, byla nepopsatelná. A že se dařilo!

Sportovních her se zúčastnilo sedm týmů z okolních domovů pro seniory – Domov pro seniory ČERVENKA, Domov seniorů PROSTĚJOV- NERUDOVA, které obsadili druhou a třetí pozici na stupni vítězů. K velké radosti pořadatelů a celého Domova pro seniory Jesenec jsme se umístili na první příčce, a získali zlatý pohár spolu s krásnými cenami, na které přispělo veřejnou finanční podporou  STATUTÁRNÍ MĚSTO PROSTĚJOV. S prázdnou neodjely ani čtyři zbývající týmy – Dům pokojného stáří BOHUSLAVICE, Domov pro seniory TOVAČOV, Dům seniorů FRANTIŠEK a Centrum sociálních služeb PROSTĚJOV, které obdržely balíček s pochutinami, upomínkovými předměty a výrobky našich uživatelů.

Nově jsme letos do sportovních her zapojili i doprovody. Jednalo se o hru v ruských kuželkách. Zlatou kuželku si odnesl doprovod Domova pro seniory TOVAČOV. Za nejlepší sportovní výkon jednotlivce byl oceněn uživatel z domácího týmu.

Poděkování patří všem organizátorům a hlavně soutěžícím, kteří si zasportovali, pochutnali na výborném občerstvení a skvěle se pobavili.

Děkujeme všem zúčastněným týmům, gratulujeme vítězům a příští rok se opět těšíme na další, v pořadí již XV. SPORTOVNÍ HRY 2020 v Jesenci. Sportu zdar!!!

 

Facebook0
  • IMG_20190605_103619

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy