placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak se páli famfrpál? Bêlê smê se na to mrknót v Polomi!

placená inzerce
DSC_1046

Duben 15, 2018 9:43 / Furtovnik

Z Polomi – Pokaváď néste znalci Harryho Pottera, tož vám asi slovo famfrpál nic neřiká. Ani mê smê nemělê moc šajn, co si pod tym představit, gdêž nám přêšla pozvánka na Polomské famfrpálové vikend. Tož smê se tam zajelê mrknót.

Předem je potřeba řict, že tzv. mudlovské famfrpál je do realitê zpodobněné kózelnické sport, keré provozoval Harry Potter a jeho kamoši v knižce J. K. Rowlingové. Akorát že v realitě to trochô pokôlhává za puvodni předlohó, protože skôtečni hráči nefrčijó na litacich pometlech, ê gdêž jejich obdobó je každé na hřišťô vêbavené…

Na prvni pohled pro člověka neznalyho to muže vêpadat, jak jeden velké chaos. Ôž jenom pro to, že ve hře só zaráz celkem štêrê balónê (1 camrál, 3 potlókê), a navic eště zlatonka v podobě tenisákô. Na každé straně só misto bránek 3 obrôče a v sedmičlennéch smišenéch mančaftech hráči nésó obránci a utočnici, ale střelci, odrážeči a chêtači, jediná pozice podobná klasickém kolektivnim sportum je brankář.

Ptalê smê se Radka Barviřovyho, keré je kapitánem famfrpálovyho týmô Occamy Olomouc a viceprezident České asociace famfrpálô, ešlê to néni moc komplikaci na jednó a tolik nárychtôňku na hřišťô ešlê néni spiš k zavazeni. Řikal, že tym je naopak hra o to dynamičťéši a je potřeba řádně proméšlet taktikô a stratégijô.

Samotné sport vznikl v rokô 2005 a ô nás v republice se aktivně hraje ve zmiňovanym Olmikô, pak Prague Pegasus a Brno Banshees. Ôž bêlo zminěny, že to má cosê společnyho s Harry Potterem. Aji na to smê se Radka ptalê. Néni to pré tak, že bê hra famfrpálô bêla podminěná znalosťó knižek o čarodějnickym ôčňovi, na drôhó stranô přêrozeně se ô tehoto sportô scházijó lêdi, kery obecně maji rádi fantasy žánr.

A jak se famfrpál dostal do Polomi? Radek tam jezdi na chalôpô, a tož přijemny prostředi, navic odpovidajici podminkê, co se tyká potřebnéch rozměru hřišťa, bêlê jasnó volbó. Jak se takové famfrpál hraje, se mrknite TOŤ na fotkách, a na krátky video.

Facebook0
  • DSC_1046

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy