placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak se má Cipisek v siti? Mateřskymô centrô nezbévá nic inšiho, než fungovat na dálkô!

placená inzerce
cipísek

Leden 21, 2021 12:30 / Furtovnik

Od Cipisku, s reportem Markétê Skládalové – Chvilkô spolô, chvilkô na dálkô. Pomalô celé rok ôž tak fšeci, věčinó nedobrovolně, lavirôjemê mezê temato dvóma možnosťma. A sténaky to maji ê Cipisci.

Jak piše Markéta Skládalova z Mateřskyho centra Cipisek v Prostijově, z nejakyho distančniho fungováni mělê na začátkô srandô, fčêlka je to ale jediná možnosť, jak Cipiska držet v kontaktô s tema, keři do mateřskyho centra chodilê na programê nebo se na nich sami podilelê.

‚Cipisek v siti‘ (né ale té hômpaci) fungoval drahné čas loňskyho rokô a od začátkô teho letošniho je to zatim jediná varianta, jak se, aspoň virtuálně, potkávat. Vic nám o tym napsala Markéta Skládalova a přêpojila takê fotkê.

 

Cipísek z reality do sítě

„Stavíme společně sněhuláky, tvoříme, zpíváme, cvičíme, inspirujeme rodiče, prostě cipískujeme. Akorát ne v realitě, ale po předvánočním otevření MC zase v síti. Leden máme ve znamení on-line sněhuláků a sněhové výzvy. Jestli se situace nezmění, sama jsem zvědavá, jak zvládneme Cipískovu narozeninovou párty na dálku v únoru. :) V únoru totiž prostějovský Cipísek oslaví už 22.narozeniny, které jme vždy slavili karnevalem. Uvidíme. Jedeme podle hesla Pipi Dlouhé punčochy: To jsem ještě nikdy nedělala, to mi určitě půjde.“

Dva měsíce zavřeno na jaře, další na podzim, řada týdnů programů s výrazným omezením v realitě, spoustu on-line aktivit s Cipískem v síti. Takový byl rok 2020 v prostějovském Mateřském centru, které nabízí služby pro rodiče s dětmi od narození do šesti let. Začátek toho letošního roku je Cipísek zatím stále v síti.

Celý rok se snažíme být v kontaktu s rodinami, nabízet jim naše služby a v okamžiku, kdy musí být zavřeno přesouváme se do virtuálního světa. I pro nás je situace složitá a jaká bude budoucnost nikdo nevíme. Snažíme se, ale jak se dá, protože nám stále činnost mateřského centra dává smysl. Že bychom fungovali distančně, z toho jsme si dělali loni v zimě legraci. Ale když to nejde jinak, člověk se musí chopit skutečnosti takové, jaká je, i když není ideální. Takže přihlášení rodiče s dětmi dostávají přístup na on-line program s Cipískem. Také stále funguje naše facebooková skupina podpory a inspirací Rodičovské inspirace MC Cipísek nejen pro naše návštěvníky, ale pro všechny rodiče s malými dětmi, kteří mají zájem se přidat. Skupina vznikla v první vlně pandemie na jaře a už zůstala součástí našeho života. 

Kromě programů s dětmi nabízíme také on-line webináře o výchově a komunikaci v rodině. Koncem ledna nás čeká webinář Co dělat, aby nás děti poslouchaly? V případě, že bychom se zatím nemohli vrátit k reálným besedám, budeme v rodičovských webinářích určitě pokračovat. Webináře i individuální rodičovské on-line poradenství nabízíme nejen našim návštěvníkům, ale i veřejnosti.

Samozřejmě si všichni přejeme, abychom se mohli vrátit k reálným aktivitám, k setkávání naživo, ke kolektivním programů, k seznamování rodin atd., což rodiče i děti potřebují nejvíc a moc se na všechny těšíme. Doufáme, že to bude brzo a věříme, že tuto krizi MC Cipísek ustojí a bude moct ve své činnosti pokračovat. Všem rodinám přejeme hlavně pevné zdraví a dobré vztahy. A všem našim příznivcům děkujeme mockrát za podporu, tu stávající i budoucí.

 

Bližší informace o všech aktivitách MC Cipísek:

www.mcprostejov.czwww.facebook.com/cipisekprostejov

MC Cipisek leden tisk

 

Facebook0
  • cipísek

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy