placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak se kácel strom pro Prostijov? Neco o tem vimê, bêlê smê ô teho!

placená inzerce
DSC_0282

Listopad 27, 2017 11:03 / Furtovnik

Z Brodkô, teho ô Konice – O vánočnim stromô pro Prostijov se napřeď  špekulovalo, pak se řeklo, ale nevědělo se. Fčêl je ale fšecko jasny, střibrné smrk je ôřezané, naložené a ôž se štelôje před prostijovskó radnicó.

Letošni vánočni strom pro Prostijov je z Brodkô ô Konice, né, jak negde psalê, že z Brodkô ô Prostijova. Ještěže né z Brodkô ô Přerova, to ôž bê fakt bêlo trochô vedle. Jeho káceni bêlo anoncovany na ponděli 27. lêstopádô, tož smê zapátralê, jak to bôde s časem a mistem, a ono to klaplo.

V Brodkô ô Konice se těžká technika s hlavnim aktérem s motórovkó a koordinátorem Zbyňó Trôndovym, keré nám prozradil, že ôž káci prostijovsky vánočni stromê hromadô let, začla sjiždět v ponděli kolem osmé ráno. Padal snih, sice trochô komplikačka, ale na drôhó stranô – co si vic idylickyho ke káceni vánočniho stromô přit? Ovšem povimê vám – zêma bêla vlezlá, sněžêlo, jak v Mrazikovi, ale jak řeklê, tak aji ôdělalê…

Dvanástimetrové střibrné smrk s pruměrem v řezô 40 cm věnovalê Prostijovô sestrê Jaroslava Procházkova a Lenka Kamená. Strom rustl před jejich rodnym domkem. Jak nám pani Jaroslava řikala, smrk zasadila jejich maminka v rokô 1989. Po osmadvaceti letech ale ôž pravda trochô přerustl. A ešlê bôde na předzahráce chêbět? To pré určitě, ale nedá se nic dělat, žêvot de dál. A tož aspoň eště ôdělá hromadô parádê na prostijovskym náměsti.

Celá akca trvala tak hodinkô, nakládáni zabralo napřič sêlnicô od Skřipova, tož bêlo potřeba vêčkat. Ale dobrá věc se podařêla, ê dêž bez nejakéch tech nesnázi se to nigdá neobende. TOŤ se mrknite na to, jak celá akca vêpadala zachêcená na fotkách a pod článkem mámê aji neco žêvéch obrázku.

 

Facebook0
  • DSC_0282

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy