placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak se hraje na krápnikê? Přêšlê si brnknót Elvis, Bon Jovi aji Noid!

placená inzerce
DSC_0248

Červenec 30, 2017 10:13 / Furtovnik

Z Javořička – Javořičko je známy hneď ze dvóch duvodu. Tym prvnim só krápnikovy jeskêně, drôhym pak tragédia z konca II. světové válkê, gdê dědina lehla popelem. Obě têtô věcê spojôje dohromadê Javořičsky krápnikohrani.

Ale abê nedošlo k nejaké mélce. Krápnikohrani nespočévá v tym, že bê negdo lital po jeskênich a mlátil klackem po krápnikách. Ve venkovnim areálô (ten mimochodem ôpravovalo Zahradnicky centrum Marciánova z Kostelca na Hané) ô ‚staré školê’, kerá po bévalym Javořičkô zvostala, a fčêl je v péčê občanskyho sdruženi Nové Javoříčko, se krápnikohrálo ôž potřeti. Sami smê se bêlê mrknót poprvni, ale jak smê zaznamenalê od organizátoru, aji od tech, keři tam bêle ôž vickrát, lêdi přêšlo tentokrát jednoznačně névic. Ešlê bêl duvodem obžêvlé Elvis Presley, čê Absolute Bon Jovi revival, těžko řict. Nás ale hodně přijemně překvapilo aji vêstópeni skôtečnyho Vaška Noida Bártovyho. Co nezvládlê mlady hip hopovy tanečnice čê kántry (country) kapela Karolína, to ôž bêlo plně v rôkách moderátorkê z Rádia Haná Martinê Queetko Procházkové, kerá se tam s děckama perfektně vêblbla.

A tož se TOŤ podivéte na hromadô fotek, na té titulni vzal Václav Noid Bártu pod křidla Queeetkô z rádia Haná a ‚Baronkô z Furtovnikô.

Zpracovávač videa nám trochô osekal puvodni formát, tož omlovte občasné trochô ořezané obraz.

Facebook0
  • DSC_0248

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy