placená inzerce
Déte nám vědět...

Jak je duležêty ômět dobře sôkovat… Taková bêla Prostijovská ôzlovačka!

placená inzerce
medaile od M. Novákové

Březen 7, 2019 6:54 / Furtovnik

Od nás, s článkem a fotkama od Michaelê Novákové a Zdenkê Ševčikové – Utok, štafeta, závod všestrannosti. To fšecko zvládaji mladi hasiči během sezónê. Co ale dělaji, gdêž je zêma a venkô se teho moc dělat nedá? Prostě sôkôjó, teda ôzlôjó.

Ale néni to tak, že bê se tó dobó hasičské potěr ôčêl jak ve školce šňurovat botkê na mašlô. Ôzlováni je v hasičêně vyznamné pojem. Jak se váže lodni ôzel, plochá spojka nebo zkracovačka? Aji to mosijó mladi hasiči zvládat, a navic se v tym aji závodi.

Prostijovskó ôzlovačkô nachêstalê hasiči z Domamêslêc s prostijovskym Sportcentrem. Jak se s tym mladi hasiči z Prostijovska popralê, to se piše v článkô, co nám poslala Zdenka Ševčikova ze Sportcentra. Ta takê přêdala pár foteček.

Eště dřiv, než ji dámê slovo, tož vêřizôjemê poděkováni od dlóholetyho organizátora ôzlařskéch závodu Pavla Smékalovyho:

Připište prosím moje poděkování děvčatům z Domamyslic. Převzala po mně Uzlovačku a zhostila se toho více, než dobře. Družstev a jednotlivců je pořád dost, i bez účasti družstev ze Zlínska. Jenom pořád čekám, že Prostějovská uzlovačka nebude jediná a těchto soutěží bude na Prostějovsku víc.

A fčêl ôž teda k temô, co se odehrávalo v nedělô 3. března v mostkovické sokolovni.

PROSTĚJOVSKÁ  UZLOVAČKA 2019

Ptáte se, co s dětmi, aby se nenudily a ve svém volném čase se ještě něco přiučily? A aby je to k tomu všemu ještě bavilo? Přihlaste je do „hasiče“…

Během dlouhých nudných zimních dnů, kdy se nemohou běhat štafetové disciplíny a požární útoky na vodu , připravují hasičtí vedoucí své svěřence na soutěž v uzlování.

Již třetí rok se na našem okrese pořádá soutěž „PROSTĚJOVSKÁ UZLOVAČKA“.  Kdy se děti ve věku od 6-15 let snaží uvázat 5 uzlů v co nejkratším čase.

V neděli  3.3.2019 se v sokolovně v Mostkovicích konalo její 3. pokračování. Ve čtyřech drahách soutěžilo  58 dětí v kategorii „mladší žáci“ a na 68 dětí v kategorii „starší žáci“. Těchto 126 mladých hasičů přijelo bojovat o originální ručně vyrobené medaile.

V soutěži družstev, kdy si každé dítě vylosovalo jeden z 5ti  uzlů – 1. lodní uzel, 2. tesařský uzel, 3. plochá spojka, 4. zkracovačka a 5. úvaz na proudnici – dopadly výsledky následovně…

Kategorie  „mladších žáků“:

 1. místo SDH Soběsuky dosažený čas 00:53,68

 2. místo  SDH Mostkovice dosažený čas 00:56,27

 3. místo SDH Domamyslice dosažený čas 01:08,85

Kategorie „starších žáků“:

 1. Místo SDH Domamyslice B dosažený čas 00:33,43

 2. Místo SDH Mostkovice A dosažený čas 00:34,98

 3. Místo SDH Domamyslice A dosažený čas 00:35,72

 

V soutěži jednotlivců měl každý sám uvázat všech pět uzlů v co nejkratším možném čase. Kteří jednotlivci byli tedy nejrychlejší:

Starší žáci:

 1. místo Pavel Liška SDH Domamyslice čas 00:22,19

 2. místo Kristýna Burgetová SDH Soběsuky čas 00:23,22

 3. místo Tereza Nováková SDH Domamyslice čas 00:23,45

Mladší žáci:

 1. místo Marie Waltrová SDH Soběsuky čas 00:29,97

 2. místo Lucie Zedníčková SDH Domamyslice čas 00:30,99

 3. místo Zuzana Brančíková SDH Služín čas 00:32,02

Největší raritou byla soutěž  vedoucích. Šli dětem příkladem a byli vesměs pomalejší než  děti samotné ☺

Ostatním sborům z Držovic, Doloplaz, Rakůvky, Drahan, Kostelce na Hané a Čech pod Kosířem přejeme hodně bojovné  chutě do přípravy na příští rok…

Dle pozitivních ohlasů byla soutěž velmi dobře a plynule pořádána členy Sboru dobrovolných hasičů Domamyslice ve spolupráci se Sportcentrem DDM, Prostějov. Akce byla pořádána  za finanční podpory Olomouckého kraje.

BC. Michaela Nováková SDH Domamyslice

Mgr. Zdenka Ševčíková Sportcentrum DDM, PV

Facebook0
 • ceny OL kraj
 • medaile od M. Novákové
 • SDH Domamyslice
 • soutěžní SDH
 • vedoucí

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy