placená inzerce
Déte nám vědět...

Holóbkova mozêka od kolibkê až k hrobô. A mezê tém si mužete přehrát jejich novy CD!

placená inzerce
křest

Říjen 29, 2019 6:00 / Furtovnik

Z Hradiska, teho Malyho – V tédňô smê inzerovalê velkó ôdálosť. Gdêž v pondělí fšôdê vlálê státní vlajkê, nebêlo to sice kvulêvá Holóbkum, ale kôs teho svátečniho dňa bêl aji jejich. Křtilo se fungl novy cédéčko.

Narvané sál kulturákô na Malym Hradiskô nenechal nikeho na pochêbách. Holóbkova mozêka ze sósedniho Protivanova je prostě pojem. A gdêž se šêkne ta přiležêtosť bêt přê tem, gdêž křtijó svoje cédéčko, nedá se to prošvihnót!

Jak zminil kapelnik Jura Holôbu, só dechovka, kerá je všeho schopná. Nedělá jim teda problém slavit ve velkym, aji gdêž to nésó kôlatinê. Totiž 28. řijen néni jenom státní svátek, ale je to pré takê datum, gdê před 16 letama Holóbkova mozêka vznikla. K temô si teda nadělêlê novy cédéčko, po 11 letech od teho prvniho. Lepši datum asi pro jeho křest nešlo najit.

Co k novymô cédéčkô povědět? Podle kapelnika bê se měl ô dobré mozêkê každé zasmát, pobavit se, ê poplakat. A to se snažêlê takê na své placce splnit. Kromě teho se dopôstilê aji nejakyho teho drzyho kóskô, gdêž nahrálê v dechovkové upravě svavné flák od Olympiku ‚Osmý den‘. Co takê od puberťáku čekat, že…?

Hneď na začátkô ale Jura Holôbu naznačêl, že to eště s tym křtěnim nemaji tak jisty. Jako kmotrê si pozvalê dechovkářsky legendê Ivanô a Jana Slabákovê. A pré hrozêlo aji nebezpeči, že pokaváď se jim to nebôde pozdávat, k žádnymô slavnostnimô aktô bê ani nemosêlo dojit. Ale asi to prošlo aji ô odborniku, fšecko dopadlo, jak mělo.

Slogan v titulkô néni náhodné. Přêšil s nim samotné kapelnik, protože s Holóbkama se člověk potká pomalô na každym krokô přê jakékoliv přiležêtosti. A tož abê ta cesta od kolibkê k hrobô bêla eště o neco veseléši, mužete si je vzit dom na cédéčkô.

Jak jim to v pondělí tróbilo posôďte na žêvéch obrázkách pod článkem, hromadô fotek je pak TOŤ.

Facebook0
  • křest

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy