placená inzerce
Déte nám vědět...

Holóbci bôdó mět hodinovy repre na TV Noe. Laďte 21. března v 13:25 ‚Muzikanti, hrajte’!

placená inzerce
DSC_0576

Březen 5, 2021 13:00 / Furtovnik

Od nás, z Protivanova, Dolnich Bojanovic, a tak – Copak Holóbkova mozêka! To je v našech končênách pojem, ale rozhodně bê stálo za to, abê je znal ê zbêtek světa. A třeba bôde! Na prvni jarni deň sednite k televizórum…

Pravda, néni to ‚hóp na krávô, a je tele’! Holóbkova mozêka natáčela svuj recitál ôž mezê červencem a zářim loňskyho rokô. A nebêlo to tak jednodôchy. Gdêž přêjel štáb z Tonstudia Rajchman z Dolnich Bojanovic na Protivanovsko a Konicko, gde ‚klipê‘ k šlágrum mělê točêt, bêlo třeba jeden deň škaredě a drôhé takê…

Ale nakonec se to povedlo a Holóbci muhlê ôkázat fšecko, co v nich je. Jak nám řikal Jaromir Rajchmanu, šéf Tonstudia, kery je névěči dechovkářsky náhrávaci studio v republice a střidaji se toť v tymto žánrô celebrita za celebritó, pro pořad TV Noe si Holóbkê vêbralê sami. Protože só originálni, málokerá dechovka má takové záběr, a je s něma sranda. A hlavně – znajó ôž je leta.

V Dolnich Bojanovicách natáčelê Holóbci ôž prvni CD z rokô 2008, sténak ê ‚drôhotinô’, keró křtilê 28. řijna 2019. Psalê smê TOŤ. Nepředstavit Holóbkovô mozêkô světô bê bêl teda hřich. Aspoň tak nejak to Jaromir Rajchmanu naznačoval!

Natáčelo se třeba ve Hvozdě, v Konicê nebo na Bózově, hraje se dechovkářská klasika ê kôsê, kery žánrově patřijó uplně negde jinde. To je takê připad dětskéch pisniček. Neco smê mělê takê možnosť ôž okoštovat a je potřeba ôznat, ač nésmê uplně dechovkářské fanklub, že je to bomba!

Věřimê takê temô, jak řikal s rezervó kapelnik Jura Holôbu na kamerô, že dik ‚Muzikanti, hrajte‘ se stanó Holóbci slavni ê tam, gde je zatim neznalê :-) . Krom teho sami mosimê prozradit, že srandê, co kolem natáčeni bêlo, možná eště ani sami ‚Rajchmani‘ nezažêlê.

Jak nám eště Jaromir Rajchmanu řikal, néni to s mozêkó fšôdê sténaky. Ô nich, v Dolnich Bojanovicách, zhrôba srovnatelny s Konicó, maji 18! ruznéch žánrovéch kapel. Ale obráceně v Čechách je to ôž dosť mizerny. Nezávisle na tym nám ale řikal sólista zpěvák od Bojanu Josef Dvořáku, že s takovym skladatelem, je bêl ‚náš‘ Antonin Žváčku, néni srovnáni a málogdo si ê trófne, abê jeho kôsê nejak ôpravoval. Hraje se to tak, jak to puvodně napsal…

Každopádně Holóbkê si vzit nedámê a mámê radosť, že kômšt kapelê, kerá vznikla v rokô 2003 jako mládežnická kapela přê ZUŠ Konica, pobočka Protivanov, se muže předvist ê v takovym světle. Na neco z natáčeni se mrknite TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0576

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy