placená inzerce
Déte nám vědět...

Hledači pokladu mělê scuka v Národě. Bêlê ste tam takê?

placená inzerce
DSC_0008

Listopad 17, 2015 8:48 / Furtovnik

Od Michala ‚Môšáka‘ Môchovyho – Kvulê pokladum néni potřeba rozkopávat egyptsky pyramidê nebo se vêdávat na dalekó cestô k Yukonô. Cenny artefaktê se dalê najit aji na sběratelské burzê v Národě.

Dřiv, než dámê slovo člověkô népovolaňéšimô, teda Michalovi ‚Môšákovi‘ Môchovymô z občanskyho sdruženi Červeny baretê, je dobry řict, že obnoveny ‚blešákê‘ začalê v Prostijově loni v květnô. Organizátoři ôž se z ledasčeho poôčêlê a snažijó se furt neco vêlepšovat. Nedělni burza bêla ôž štvrtá v pořadi a věřimê, že rozhodně né posledni. Z teho nedělniho só nejaky fotkê toť. A fčêl ôž teda předávámê slovo zvrchô menovanymô ‚Môšákovi’:

Blešák v ‚Národě‘ již počtvrté

Občanské sdružení Červené barety uspořádalo v neděli 15. 11. dopoledne v Národním domě v Prostějově již čtvrté sběratelské setkání.

„Vycházeli jsme ze skutečností, že lidé po 11. listopadu již nejezdí na zahrádky a chaty a že v neděli není tolik akcí, které by se vzájemně křížily. Je fakt, že v sobotu bývají burzy na mnoha místech republiky a někdy jsou ty významnější dokonce i na třech místech“, sdělil předseda sdružení Jindřich Starý. Počet návštěvníků a vystavovatelů byl přibližně stejný jako loni na podzim. Většina vystavovatelů byla s burzou spokojena. „Národní dům skýtá ideální prostory pro konání takové akce a divím se jak vystavovatelům, tak i návštěvníkům, že toho nevyužijí“, konstatoval pan Skácel, majitel Galerie u hradeb. Další vystavovatel ze Znojemska byl spokojen s prostředím a prohlásil, že bude burzu v Prostějově jen doporučovat.

Burza byla zaměřena opět na všechny obory sběratelské činnosti. Přijeli vystavovatelé dokonce až z Chrudimi, Brna či Znojma. „Pokud chtějí lidé tento druh činnosti mít i v Prostějově, je potřeba, aby se takových akcí zúčastňovali. Je jasné, že bez informovanosti, tedy bez médií, bez spolupráce okolních obcí, bez návštěvníků (sběratelů), ale i bez vystavovatelů (prodejců) nebude mít akce úspěch a bude odsouzena k zániku“, konstatoval jeden z organizátorů a místopředseda sdružení Michal Mucha. Organizátoři ale věří, že své místo blešák v Prostějově najde.

Pořadatele potěšila osobní účast na burze bývalého primátora Miroslava Pišťáka, ale i nestora tanečního parketu a bývalého organizátora burz Jiřího Šindlera. „Pořádal jsem kdysi v Prostějově burzy 7 let, pak přestal být zájem“, zavzpomínal Šindler a popřál klukům z Červených baretů hodně štěstí při pořádání.

Na blešáku bylo možné vidět jak starožitnosti, které mají hodnotu, tak i obyčejné staré věci z půdy po babičkách. Rovněž si přišli na své i sběratelé medailí, mincí a odznaků. Nechyběly ani pohlednice, knihy a další sběratelské předměty.

„Věříme, že budou návštěvníci více sledovat regionální tisk a různé skupiny sociálních sítí, aby se dozvěděli o konání dalšího setkání na jaře. Byla by škoda tuto aktivitu na Prostějovsku pro nezájem ukončit“, prohlásil předseda Jindřich Starý.

Facebook0
  • DSC_0008

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy