placená inzerce
Déte nám vědět...

Historické kočár Vaška Obrovyho znovô otevře turistickó sezónô. Kôdêma pojede?

placená inzerce
jízda

Březen 5, 2018 10:29 / Furtovnik

Od nás – Asi bê to nebêl až takové problém spočitat, pokolêkáty se bôde letos otevirat turistická sezóna na Hané jizdó cestovniho kočárô z Muzea kočáru v Čechách pod Kosiřem. Pojede se na Biló sobotô.  

Letos si spřeženi s cestovnim kočárem pořádně mákne. Mlovilê smê s Vaškem Obrovym, bez keryho bê nic takovyho nebêlo, a on řikal, že letošni trasa je částečně kopcovitá, což nebévá pravidlem. Konec koncu, mužete to sami posódit na plagátě pod článkem, gde je celé jizdni řád vêpsané.

Cesta kočárem hlidanym hulánskym regimentem a provázená mozêkantama, má neceléch 50 kilásku, s dvóma věčima pauzama s krmenim koňu – na Plômlově a ve Slatěnicách.

Aji letos nebôde chêbět dobové historické kontext. K nápadô, že do kočárô nasedne aji vêslanec cisařa Karla I., dovedl Vaška nález vrakô kočárô, keré patřêl právě poslednimô rakósko-ôherskymô cisařovi. V rokô 1918 se monarchia rozpadá a vznikaji novy státê, mimo jinšiho aji Československo… Samotné cisař pak ‚slébil‘ učasť na letošnim JOSEFKOLô.

Turistická sezóna s cestovnim kočárem se bôde otevirat 31. března, tož si to nenechte ôtyct. V plánô je aji nejaky to překvápko.

plakat_zahajeni_sezony_web

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy