placená inzerce
Déte nám vědět...

HASIČSKÉ MUMRAJ NA HORNIM ŠTĚPÁNOVĚ: Letošni Plameň se stěhoval na samotny hranice Prostijovska

placená inzerce
DSC_0244

Říjen 3, 2022 7:04 / Furtovnik

Ze Štěpánova, teho Horniho – Chodit ‚do hasiča‘ bévá hlavně na dědinách pro děcka otázkó cťê. Starat se o hasičské potěr pak ale žádá od velkéch hasiču hromadô časô, za což je jim jedinó odměnó, gdêž jejich svěřenci ôspějó.

A nemosijó to bêt hneď zákonitě na medaile. Ê gdêž to rozhodně takê potěši. Duležêty je ale vidět, že mali svěřenci dělaji pokrokê, po nečem se jim dostává do krve to, co celé čas po odpoledňách trénôjó. A že se třeba na závodech neco nepovede? Z teho se přece nestřili :-)

Hra Plamen, kerá je mimochodem letos padesátiletá, má v každym ročnikô 2 kola – podzêmni závod všestrannosti a jarni zápoleni v klasickéch hasičské disciplinách. Podzêmni čásť se tentokrát stěhovala až na samotny hranice Prostijovska, potažmo celyho Olomóckyho kraja s krajem jihomoravskym. Na starosť pořádáni dostalê dobrovolni hasiči z Horniho Štěpánova, ináč Plameň na Prostijovskô zastřešôje Okresni srduženi hasiču Čech, Moravê a Slezska (OSH ČMS) Prostijov.

Závod všestrannosti vêžadôje znalosti a dovednosti, kery prověřijó třeba zdravovědô, prácô s mapó, čê střelbô a podobně. Na Hornim Štěpánově se postavilo na start 62 pětičlennéch hlidek od mladšich žáku po dorost. Centrum závodô bêlo kolem štěpánovské školkê, tož smê se tam bêlê v sobotô 1. řijna takê mrknót, abêhmê si potvrdilê, že dobrovolni hasiči majó vêstarany ê pro dalši generacô následovniku. A to je hodně duležêty.

Konečny vysledkê nám poslala Marcela Vêstrčêlova, na fotkê se mrknite TOŤ.

plamen dorost plamen mladší plamen starší

Facebook0
  • DSC_0244

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy