placená inzerce
Déte nám vědět...

Hasiči z Náměšťa majó novó Tatrô

placená inzerce
náměšť

Listopad 28, 2015 10:58 / Furtovnik

Od našeho skvělyho spolôpracovnika Martina Skopalovyho – V Náměšťô (na Hané samozřémě) bévá každé rok tóto dobó jarmark spojené s rožinánim stromkô. Ten letošni bêl 27. listopadô a bêl neobvêklé tim, že se na nim předávalo novy zásahovy auto náměšťskymô sborô dobrovolnéch hasiču.

Fungl nová zásahová Tatra 815 stála neco přes šest miliónu. Necelá pulka z teho, dva a pul mega, šla z dotačniho programô ministerstva vnitra prostřednictvim Hasičskyho záchranyho sborô, a o zbêtek se postarala hlavně obec, částečně aji kraj. SDH Náměšť na Hané má jednotkô zařazenó do kategorie JPO 2, zásahu má tak poměrně dosť, a to nejenom hašeni kdejakéch hořicich poli o žnich, ale třeba aji k dopravnim nehodám vêjiždijó. Auto je k temô vêlêce dobře vêbaveny, má dvě vodni děla, jedno vepředkô a drôhy na vrchô, ktery só dálkově ovládany z kabinê, takê má vêbaveni pro střiháni aut, takovy tê velky nužkê, a je schopny hasêt jak vodó, tak pěnó.

Na představeni  Tatrê se přêšlo na náměsti  podivat spósta lêdi. Nastópeni bêlê hasiči nejenom z Náměšťa, ale aji z okolnich dědin, po proslovech pani starostkê, zástupca hasičskyho záchranyho sborô a vyrobca nástavbê, firmê THT Polička, Tatře požehnal pan farář a potom dostal velitel jednotkê kličkê od auta. Dóféme, že Tatrô bôdó lêdi znat jenom z podobnéch akci, jak bêla tato, a k zásahum bôde jezdit co némiň.

Abêch nezapomněl, pokáď bêste mělê zájem o staró náměšťškó Liazkô, tak vite, kam se obrátit.

A jinak, bohôžel pro mě, jakožto fotografa, akca bêla v pozdnim odpoledňô a jak ôž to koncem listopadô bévá, nebêlô ôž moc světla, přesňéš řečeny, bêla tma, toš s fotkama, tê só toť, nésô uplně spokojené. Tak to kdêžtak omlôvte, a až se bôde za nejakéch dvacet let předávat dalši novy auto, tak to bôde dófám v litě.

Facebook0
  • náměšť

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy