placená inzerce
Déte nám vědět...

Hasiči mosêlê ôcpat dirô v rêbnikô v zámeckym parkô

placená inzerce
hasiči2

Červen 30, 2017 13:14 / Furtovnik

Od hasiču – Nésó to negdê jednodôchy věcê. Dva dni trvalo prostijovském hasičum, než ôcpalê diravé rêbnik v zámeckym parkô v Čechách pod Kosiřem. Ale ôž bê to mělo bêt v ókejô.

Duvod, proč mosêlê nastópit hasičšti potápěči, je jednodôché. Só sice sôcha, ale abê za pár poslednich dni klesla voda v rêbnikô o 40 cenťáku, to je ôž dosť. Na dně se ôž dokonca začalê objevovat sôchy flekê. A tož přêšil alarm.

Nédřiv ve štvrtek odpoledňa ôptěsnilê hasiči stavidla pêtlama s piskem, jak se to dělá přê povodnich. A s kastelánem se domlovilê, že pokaváď to nepomuže, bôdó mosêt vêmêslêt na hrôbši pêtel aji hrôbši záplatô.

Do pátečniho rána skôtečně voda klesla o dalši 4 cenťákê, a tož hasiči vêjiždělê znovô. Vzalê s sebó aji potápěče. Ti přêfrčelê od olomóckéch hasiču. Nédřiv mosêlê pod vodó najit, gde si žêvel našil džuzňô.

Nezbêlo nakonec jinšiho, než vêměnit celó předni stranô stavidel, a tym se konečně podařêlo vodô zastavit. Celá akca skončêla o pul jedné po poledňô. Snaď ô to bôde teda zas v pohodě.

Fotkê mámê od hasiču.

Facebook0
  • hasiči1
  • hasiči2
  • hasiči3

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy