placená inzerce
Déte nám vědět...

Hasiči lovilê v potokô, rêbê to ale nebêlê. Jedině tak parohaty!

placená inzerce
daněk

Listopad 6, 2019 10:42 / Furtovnik

Od hasiču – Jak je známo, hasêčêna, to zdaleka néni jenom hašeni ohňa. To vi ôž každy maly děcko. Hasiči, to só chlapi a děvčata devatera řemesel. A tož néni ani divô, gdêž si vêrazijó aji k vodě…

Že bê se dalo ale řict, že se vêdalê hasiči v Jesenikô na rêbê, čê, nedé Buh tymto časem, na kópačkô, to ani náhodó. Ê gdêž možná se přê akcê aji trochô vêráchalê a nahozeny mělê takê. Jak k temô došlo?

V sobotô dopoledňa totiž bêlê hasiči přêzvani jesenickéma měšťákama k asistencê přê odchêtô daňka. Skôtečnyho, štêrnohyho, s malym ‚d’. Ten se plantal po městě na Šômperské ôlêcê mezê autama, až to nakonec zapichl v potokô.

Na ôdicô ale paroháč asi nebral, a tož ho ocáď vêsmékalê hasiči na laně, jak přê rodeô na divokym západě. Mosêlê ale dat bacha, protože podlevá jednyho chovatela ‚vêsoké‘ pré je obecně daněk nebezpečny zviře, kery nehledi doprava doleva. Ochêt se ale povedl, zviře si převzalê měšťáci k předáni majitelovi.

Nikemô se naštěsti nic nestalo. To o poznáni huř dopadl majitel berana, keryho v pulce řijna pomáhalê hasiči nahánět přê jeho tursitické vypravě z Bohuňovic do Štarnova. Zviře ‚pánička‘ potrkalo tak, že mosêl bêt ošetřené přêvolanó záchrankó. Berana se nakonec ale podařêlo zneškodnit svázánim do kozelca.

Fotkê mámê od hasiču.

Facebook0
  • beran
  • daněk

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy