placená inzerce
Déte nám vědět...

Hanáčti Sabati só mezê světovó extraligó, hrajó na unikátnim cédéčkô!

placená inzerce
sabbath1

Březen 10, 2015 6:00 / Furtovnik

Z Konice aji ze zbêtkô světa – Tož to je bomba. Fakt! Hard-rockovi pardáli, co si řikajó BLACK SABBATH DIO TRIBUTE, rozhodně v mozêcê nijak nepřištipkařijó. Kytarista Tomáš Vrbu neco naznačoval ôž z podzêmka a fčêlka je ôž doopravdicky!

Prvni videoklip revivalovéch Sabatu, keři maji svoje kořeně na Konickô, Heaven and Hell, má na Jutubô ôž skoro 300 000 zhlidnóti. Aji to je určitě parádnima referencama o techto rockovéch pardálech. A gdo bê si mêslêl, že si jenom tak hrajó na hašišárňô, je na velkym omylô. Bêlê totiž osloveni, ešlê bê si nechtělê brnknót na unikátnim dvojcédéčkô, na kerym se představi 20 sabaťáckéch revivalovéch kapel z celyho světa. A mezê něma só aji ti naši klôci.

Cédéčko vênde v italské produkcê TANZAN MUSIC.COM a dohlidl si na to sám Mike Exeter, co bê producent skôtečnéch Black Sabbath. Tož rozhodně se teda na plackê nemuhlê dostat žádny ořezávátka. Dvojcédo vzniklo spolôprácó dvóch facebookovéch komunit ‚Tony Iommi Fan-Tastic‘ a ‚Global Black Sabbath Convention‘. Pro tento projekt hanácky Sabatê objevila Rosita Piergiorgi.

A o co vudec de? O nic menšiho, než o boj s rakovinó. Tô totiž prodělal sabaťácké kytarista Tony Iommi a je to takê pocta pro něho samotnyho. Vytěžek z prodeja pude na podporô boja s tó sviňskó nemocó. Na CD2 se klôci od nás blésknó ve třeti nahrávce s názvem ‚I‘. Tô nahrávalê ô Viťô Křêvánkovyho v jeho studiô Deltaphon Records v Němčêcách nad Hanó a nahrávka se pak posilala do Talêánska, abê tam temô dalê nejakó společnó fazónô. Tym slavnym dněm pak bôde 4. květen 2015, gdê kompilačka oficiálně vênde. A rozhodně to muže bêt pro fanóškê velkó sběratelskó raritó.

Řikal nám Tomáš Vrbu, že ôž skoro ani nedófalê, že to klapne, dlóho bêlo ticho po pěšině a najednó prásk ho! Samo sebó, gdo bê z teho neměl radosť. Naši klôci, kerém k dokonalosti dopomáhá eště za klapkama Verča Vrbova, se rozhodně ocêtlê v té nélepši společnosti mezê světovó extraligó. Vic o fšeckéch tech věcech aji s ukázkama jednotlêvéch skladeb na dvojcédéčkô se dozvite na www.sabbathrevival.cz .

 

A protože ve světě se možná nandó nekeři, co hanáckê nerozômijó, napišem jim to protentokrát vyjimečně aji spisovně

 

 

Hanáčtí Sabati jsou mezi světovou extraligou, hrají na unikátním cédéčku!

 

Z Konice i zbytku světa – Je to opravdu bomba. Hard-rockoví bardové, kteří společně hrdě nesou název BLACK SABBATH DIO TRIBUTE, rozhodně nejsou žádná muzikanstská ‚B-třída‘. Kytarista Tomáš Vrba už na podzim naznačoval něco, co nyní dostává reálnou podobu.

První videoklip revivalové kapely BLACK SABBATH DIO TRIBUTE, která má svoje kořeny na Konicku, Heaven and Hell, má na You Tube už téměř 300 000 zhlédnutí. I to je určitě skvělé doporučení pro toto uskupení. A kdo by si myslel, že je to jen takové ‚hraní si na Black Sabbath‘, je na velkém omylu. Byli totiž osloveni s nabídkou podílet se na unikátním dvojcédéčku, kde se představí 20 ‚sabaťáckých‘ revivalových kapel z celého světa. A to se rozhodně neodmítá.

CD vyjde v italské produkci TANZAN MUSIC.COM a na jeho kvalitu dohlédl přímo producent skutečných Black Sabbath – Mike Exeter. Takže o nezbytných kvalitách zapojených kapel rozhodně nemůže být pochyb. Na začátku byla spolupráce dvou facebookových komunit Tony Iommi Fan-Tastic‘ a ‚Global Black Sabbath Convention‘. ‚Hanácké Sabaty‘ pro tento projekt objevila Rosita Piergiorgi.

A o co vůbec jde? O nic menšího, než je boj s rakovinou. Tu prodělal také kytarista Black Sabbath Tony Iommi. Jde tedy o poctu i jemu samotnému. Výtěžek z prodeje půjde na podporu boje s touto nemocí. Na CD2 se BLACK SABBATH DIO TRIBUTE blýsknou ve třetí nahrávce se skladbou ‚I‘. Tu kapela nahrávala ve studiu Deltaphon Records Víti Křivánka v Němčicích n/H. Odtud záznam putoval do Itálie ke konečným zvukovým úpravám. Dnem ‚D‘, kdy tato kompilace bude oficiálně uvedena, je 4. květen 2015. A rozhodně se může stát velkou sběratelskou raritou, neboť se zde objeví výběr toho nejlepšího od Black Sabbath v podání spousty muzikantů, kteří mají tuto muziku takříkajíc v krvi.

„Už jsme skoro ani nedoufali, že to vyjde. Dlouho bylo ticho po pěšině až najednou přišla zpráva, že už je všechno hotové a my jsme toho součástí,“ říká Tomáš Vrba s neskrývanou radostí. Kluci z BLACK SABBATH DIO TRIBUTE, kterým zdatně sekunduje ještě za klávesami Veronika Vrbová, se rozhodně ocitli v té nejlepší společnosti. Více kolem tohoto projektu, včetně ukázek jednotlivých ‚tracků‘ najdete na www.sabbathrevival.cz .

Facebook0
  • sabbath1
  • sabbath2
  • sabbath3
  • sabbath4

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy