placená inzerce
Déte nám vědět...

Glajzê ôž nepovedó přes kôchêň, Olomóc vêkópi barák kvulêvá prodlóženi tramvajové štrekê

placená inzerce
101-tram-trat

Únor 26, 2016 11:39 / Furtovnik

Z Olomóca – Tahlo se to štêrê leta a konečně to nejak dopadlo. Město Olomóc definitivně oznámilo, že se jim podařêlo se domlovit s majitelama barákô, keré stál v cestě zaméšlené tramvajové trati na Novy Sadê a do Slavonina.

Bêlo to ale dlóhy obchodni jednáni. Barák na Roosveltově ôlêcê částečně město ôž vlastni, drôhó pulkô maji ve spolôvlastnictvi dvě generace majitelu. Domlóváni se tahlo štêrê leta, protože mimo jiny majiteli nechtělê ôstópit s oduvodněnim, že maji k mistô citové vztah. Rodina tam bévá ôž 60 let, a tož se to dá pochopit.

Vê vêjednáváni hrálo takê velkó rolô to, že z praktickyho hlediska je nemožny najit v mistě nejaky náhradni řešeni. A tož nakonec se obě stranê ôsneslê na odkôpni ceně, kerá je sice vêšši, než odhadni, ale zároveň ze stranê zákaznika, teda města, akceptovatelná. Ê dêž puvodni odhad bêl 3 mega, nakonec bêlê majiteli ochotni přêstópit na částkô 5 mega, keró odklepla aji Rada města.

Zvažovalê se aji inši variantê teho, jak k barákô přêjit. V uvahô přêpadá vêvlastněni. To bê ale travlo asi eště dyl, než têto jednáni a vysledek, z hlediska vykupni cenê, bê bêl asi srovnatelné. A tož to dopadlo, jak to dopadlo a teď ôž mužó Olomóčáci začit špekulovat, jak a gdê tam novy koleje natahnót.

K ilustracê smê poôžêlê fotkô Jana Andreáša z městskéch stránek www.olomouc.eu.

Facebook0
  • 101-tram-trat

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy