placená inzerce
Déte nám vědět...

Gdo vêrazêl na Pivovarsky slavnosti na Lhotô pod Kosiřem, určitě neprohlópil

placená inzerce
kosiř

Červenec 16, 2018 6:27 / Furtovnik

Ze Lhotê, té pod Kosiřem, z minipivovarô Kosiř – Gdêž se řekne minipivovar, neznamená to, že je to neco malinkyho, tak akorát pro mimina. Gdêbêste mělê vêlôchtnót tolik pivêska, co se na Lhotě pod Kosiřem ôvaři, asi bêste to vidělê jináč.

Bôde to v řijnô štêrê leta, co kosiřské pivovar naplnil prvni krygl. Na jednô stranô se to nezdá, jak je to ôž dlóho, na drôhó stranô aji za tak v podstatě krátkó dobô se to pokládá za nezbêtné kolorit pod střechó Hané. Prostě a jednodôcho – minipivovar Kosiř je tadê a néni potřeba nikemô vêsvětlovat, k čemô je to dobry…

V sobotô bêlê na Lhotě štvrty Pivovarsky slavnosti. Zešlo se lêdi, jak dobréch, a řikal nám sládek David Kapsiu, že se aji vêpilo pivêska, jak nigdá před tym. Aji to se muže brat jako jeden z duvodu, proč bêlê podle Davida takê zatim népovedeňéši. Těžko bêste totiž pozbiralê na jeden fesťáček slovenské Team, legendárni Black Sabbath, čê Pražské vyběr, ê gdêž v revivalovym podáni, kerém zdárně sekundovalê hanáčti Pryoři.

Pochopitelně to nebêlo jenom o pivêskô a bigbošô. Mezê tém se závodně pojidalê aji tvaružkovy trubičkê z Tvaružkové côkrárnê v Lošťêcách. A považte – vitězné borec jich stihl požvékat osm za minôtô. Mosimê ale aji řict, že to bêl přebornik v pojidáni ledasčeho, eště ten deň kolem poledňa konzumoval knedlikê negde ve Svitavách,čê gde ve vedléšim krajô, pak se stavil na Lhotě a nebêla to na vikend pré jeho posledni štaca!

Přê slavnostnim naráženi bêčkê, keryho se s Davidem Kapsiovym ôjal starosta Drahanovic Ivo Richteru, bêla pivêskem pokřtěná aji Lázeňsko-pivovarská mapa Kosiřa, na keré se přêrozeně podilelê ê Lázně Slatěnice.

Co vám vic o tem mámê vêkládat. Fšecko dobře dopadlo, finále zaopatřêl ohňostroj a je névêšši čas začit plánovat pulkôlatinê Pivovarskéch slavnosti na přišti rok. Na fotkê ze Lhotê pod Kosiřem se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • kosiř

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy