placená inzerce
Déte nám vědět...

Gdo ste se na Silvestra chêstalê vlakem na Hostén, máte smulô. PES to zatrhl!

placená inzerce
hostýn

Prosinec 30, 2020 14:24 / Furtovnik

Od nás – Silvestr se dá trávit gdovijak. Hromada lêdi misto střileni petard a flámováni až pomalô do rána dává přednosť silvestrovské póti na Svaté Hostén. Aji do teho ale vletělê protipandemicky opatřeni.

Ôž hromadô let si nekeři nedokážó silvetrovskó noc představit ináč, než s návštěvó vyznamnyho moravskyho pótniho mista na Svatym Hosténě. Jenomže jak je fšecko vzhurô nohama, neôteče před tym nic.

Pro pótnikê bêl co rok vêpravované z Olmika speciálni osobák až do Bystřêce pod Hosténem. Gdo to zná, tož vi, že dál se dostat nende, protože navrch de vêjet po vlastni osê jenom s povolenim nebo autobusem. Jak ale informôje Integrované dopravni systém Olomóckyho kraja (IDSOK), spoj, keré měl vêjiždět 21:38 z Olmika a zpátky pak 3:25, je kvulê opatřenim PES odřeknôté, teda napojede.

Na samotnym Hosténkô slavnostni pontifikálni mša o pravé pulnocê bôde. Celebrovat jô má olomócké biskôp Antonin Basler. Jak je ale webovéch stránkách ôpozorněny, kapacita bazilikê Nanebevzeti Pannê Marie mosi bêt vyrazně omezená, muže se zaplnit nanévéš z 10 procent mist pro sedici. Přenášená bôde přes web www.hostyn.cz.

Facebook0
  • hostýn

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy