placená inzerce
Déte nám vědět...

Gdêž smê hrálê na kytárê… V Přerově se chêstá dalši Kytarové rekord na hradbách, smê mediálni parťáci!

placená inzerce
kytary

Březen 12, 2019 7:00 / Furtovnik

Od nás – Znali pochopitelně vijó, že šlágr Vyběrô (puvodně Pražskyho) je správně – gdêž smê hrálê na cimbálê. Ale nejak si nedovedem představit, jak bê se gdo s cimbálem na přerovsky hradbê štrachal a kolêk takovéch bê se tam zešlo!

Ê gdêž aji cimbálisti bê se muhlê dostavit. Strônné nástroj, jak strônné nástroj :-) . Kytarové rekord na hradbách v Přerově smê podchêtilê hneď v prvnim ročnikô. Loňské rok bêl Furtovnik ôž mediálnim partnerem a vážimê se teho, že ze sténym pozvánim se obrátilê organizátoři na nás aji letos.

Jenom přêpomeňmê, že Kytarové rekord néni uplně originál přerovské, organizátoři se přêpojilê ke sténé akcê, kerá má ale ôž letitó tradicô v polské Wroclavi, jako pocta Jimi Hendrixovi. A na tym rozhodně néni nic špatnyho. Naopak loni smê rekord podpořêlê aji přimó učasťó, gdê naša redaktorka Helenka Havelka Baronova ze sênem Adamem si takê brnklê. Aji do televize s ňó mlovilê :-) .

Pokaváď to bôde jenom troškô možny, na 1. mája vêrazimê do Přerova aji letos. Vic se ale dočtete z tiskové zprávê, keró nám poskêtla dobráý dôša tehoto hepeningô Pavel Ondruj. Na odkazô v jeho článkô se takê dočtete letošni repertoár, ať ôž mužete začit trénovat!

Pokořme magickou hranici sta účastníků!

Podaří se při prvomájovém hraní na hradbách překonat loňských 63 hráčů na kytaru, kteří uhodili do strun naráz v jeden okamžik? Nebo letos pokoříme dokonce magickou hranici sta účastníků? Takové otázky si klade organizátor nevšedního hudebního happeningu Pavel Ondrůj, který právě vyhlásil třetí ročník kytarové exhibice s pokusem o kytarový rekord.

Pořádají jej ve středu na prvního máje na přerovských hradbách Kulturní a informační služby města Přerova ve spolupráci s Nadačním fondem Blues nad Bečvou. Dramaturgie kytarového rekordu letos přichází s programovou novinkou. „Tou je nabídka všem hráčům zúčastnit se zdarma workshopu pod vedením známého českého kytaristy a lektora Tomislava Zvardoně. Chceme tak kytaristy a potenciální účastníky rekordu namotivovat k ještě většímu zájmu o akci,“ informoval Pavel Ondrůj.

Pokus o rekord startuje ve 14 hodin, zmíněný workshop mu bude předcházet. „Vyzýváme tímto všechny hudebníky a milovníky akordů, aby sundali své kytary z hřebíků a přišli si za námi hromadně zahrát. Čím víc nás bude, tím lépe,“ apeluje organizátor akce Pavel Ondrůj, který se s nápadem na hromadný kytarový rekord inspiroval v sousedním Polsku, kde se místním kytaristům podařilo přizvat ke společnému hraní tisíce milovníků strun. „Zazní šest skladeb, vedle anglických opět i české,“ konstatoval Pavel Ondrůj. „Zahrajeme si tak společně třeba Já budu chodit po špičkách od Petra Nováka, Želvu od Olympicu nebo legendární pecku A Hard Day´s  Night od Beatles. Hendrixovka Hey Joe zůstává jako nosná skladba všech ročníků z předchozích let,“ informoval Ondrůj, jemuž se inspirací k pořádání kytarového rekordu v Přerově stala již 16. rokem probíhající pocta Jimi Hendrixovi v polské Wroclawi.

Sraz zájemců o workshop bude v 11 hodin. Ostatní kytaristé, kteří se chtějí zapojit do rekordu, přijdou ve 12.30 hodin. Zájemci se mohou přihlásit na adrese www.bluesnadbecvou.cz, kde najdou i akordy, noty a tabulatury plánovaných skladeb.

Originalitu akce se rozhodl zakladatel kytarového rekordu v Přerově Pavel Ondrůj umocnit speciálním logem, které výhradně pro zdejší happening originálně vytvořila fotografka a výtvarnice Jitka Hanáková, a to metodou paličkované krajky.

Kytarovy rekord 2019 plakat kytarový rekord

 

Facebook0
  • DSC_1168

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy