placená inzerce
Déte nám vědět...

Gdêž na hodê, tož na tê Svatováclavsky vepřovy do Ochoza. Bêlê smê tam!

placená inzerce
DSC_0951

Září 29, 2019 10:58 / Furtovnik

Z Ochoza, teho ô Konice – Svatováclavské svátek sice vêšil na sobotô, tož z teho nekápl deň volna navic. Ale to bê bêlo až to posledni. Aspoň pro nekery z nás… Na vepřovéch hodech v Ochozô to nic nezměnilo!

Svatováclavsky vepřovy hodê v Ochozô – s tym ôž se tak nejak počitá. A tož néni divô, že se v sobotô odpoledňa počet obyvatelstva v této dědince na Konickô viditelně znásobil. Nemuhlê smê teda chêbět ani mê!

Jak se slôši a patři, před kaplêčkó zasvěcenó sv. Václavovi bêla slavnostni mša. A jaky bê to bêlo, pokaváď bê se na koncô přê ni nehrál Svatováclavské chorál… A pak ôž se muhlo hodovat. Že se tadê nande neco dobryho na zôb, s tym se tak nejak čitá a kvulêvá pečenymô prasátkô, klobáskám, ôzenymô, čê tlačence stoji za to semka cestô vážêt. Navic během odpoledňa bêlo aji na co se divat, protože hrál a tancoval Kosiř z Kostelca, ê na historicky šermiře došlo. A večir eště kromě jinšiho bêla ohňová šou. To ôž smê sice bêlê pryč, ale fotkê nám z ni poslal Luboš Šmidu. Tož se mrknite pod článkem.

Vêkládat nebo vêpisovat neco o tem, jak dobře bêlo, gdêž ôž člověk nemuže okoštovat, to je tak akorát na zlosť. Rači teda si ôděléte chvilkô oraz, prolêstujte si TOŤ fotkê a pod článkem mužete zhlidnót aji krátky videjko.

Facebook0
  • DSC_0951
  • dav
  • dav
  • dav
  • mde
  • dav

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy