placená inzerce
Déte nám vědět...

Dřiv, než Václav Obru vêjel s kočárem, zahájil prvnim tanečkem turistickó sezónô aji Furtovnik

placená inzerce
DSC_0052

Březen 27, 2016 8:30 / Furtovnik

Od nás a z Čech pod Kosiřem, Lhotê pod Kosiřem a Drahanovic – Ôž to tak je kolêkátym rokem. Majitel Muzea Kočáru v Čechách pod Kosiřem Václav Obru vêstroji cestovni kočár, nafasôje kufrê s nečim na rozdáváni a vêdává se na cestô po zajimavéch turistickéch cilech na Hané.

A tož to nemuhlo bêt jináč ani letos. To se vêdal zase na opačné kót Hané. Motal se kolem Drahanovic, Nákla, Přikaz a přes Slatinice a Kosiř vedla cesta dom. Ráno mělê před sebó šedesát kilometru a vic jak puldrôhé tunê těžké kočár mělo za sebó zapřihli štêřspřeži koňu kinskéch kočirovanéch Jôsêfem Havrlantem z Oder. Jako ochranka je znovô provázelê hôláni, hrála mozêka a divadlo Equipáž přêdalo na každé zastávce neco k dobrô.

Eště než vubec kočár vêjel, vêzvala hraběnka Gabriela k prvnimô tanečkô letošni turistické sezónê aji Furtovnik, potažmo našeho redaktora Miloša Havelkovyho. A tož dófémê, že to uspěšnymô tóláni po Hané takê pomuže.

Jak ôž smê zmiňovalê, bêlê smê se podivat na zapřiháni a odjezd od Muzea kočáru, absolvovalê smê zastávkô na Lhotě, gde bêlê hostitelama hlavně minipivovar Kosiř se sládkem Davidem Kapsiovym a Tvaružková côkrárňa z Lošťêc, konvoj smê zaregistrovalê aji v Drahanovicách. Kromě videa se mužete TOŤ podivat na fotkê, co smê pořidilê. A eště dneska, teda ve Velêkonočni nedělô, se mužete zajet podivat do Muzea kočáru na jejich tradični velêkonočni jarmark.

Facebook0
  • DSC_0052

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy