placená inzerce
Déte nám vědět...

Domamêslêce miřijó k obhajobě, Pěnčén šlape Soběsôkám na patê

placená inzerce
Hasiči

Srpen 31, 2015 8:20 / Furtovnik

Od našeho věrnyho spolupracovnika Martina Skopalovyho – Toťtô sobotô bêl v Bukové ôž předposledni závod Velké cenê prostijovska v požárnim utokô. Do mistniho areálô se sjelo celkem 17 chlapskéch a 8 ženskéch družstev. A závod to bêl jistě zajimavé a toš se to pokôsim v krátkosti zhrnót, aji přes skôtečnosť že o hasičách, kde nemám takové přehled, se mě povidá trôchô huř než o méch oblibenéch vlakách.

 

Letos sem nebêl na prostijovské tolêkrát co loni a sô rád, že se mě podařêlo dostat se aspoň do Bukové, lital sem tak nejak vic než loni po vlakách a toš na hasiče časô nezbévalo, a gdêž ôž, tak sem jel spiš na hanáckó, gde jezdijó aji naše lóčansky děvčata a toš je to takovy fotograficky zajimavjéši.

 

Jaky tam teda bêlo? No nédřiv začalê chlapi. Prvni na start nastópile domáci borci z Bukové, ti hodilê nizkó nizkó devatenáckô. Zatim bêlê prvni ale asi bêlo jasny, že na vitěztvi to stačêt nebôde, po Petrovicách se začalê chêstat favoriti a s pořádnym náskokem aktuálni vedóci tym celkovyho pořadi, borci z Domamêslêc. Utok to bêl možná dobře rozběhlé, ale jak ôž se ô téchto dvóch pródařu stává skoro zvêkem (ale spiš ô Lóčan, za ktery běhajó takê ti sami), jeden pródař, ôž nevim keré, to proscal. Muhla to bêt tak nejaká ta vêšši osumnáctka, což bê na vitěztvi nestačêlo, ale co se nestalo. Jakési ten machomét, co měl na starosti časomirô, jô zapomněl zapnót a toš si to Domamêslêce môselê zopakovat.

 

Dalši tym na řadě, které ômi ôdělat dobré čas, bêlê Olešnice, aktuálně vedóci tym celkovyho pořadi sósedni Hanácké extraligê. Pravymô pródařovi se ale napodařêlo zapojit pródnicô a toš bêlê odsônoti na konec celkovyho pořadi. Ani dalši Soběsôkê a Lipová se do celkovéch přednich přiček nedostalê, zato Čelechovice s osumnáctkó se dostalê do vedeni. Né ale na dlóho, jeden z favoritu na celkovy vitěztvi, borci z Lóčan dobře rozběhlé utok zas proscalê. Sice levé pródař sestřikl v nélepšim časô z celyho závodô, ale drôhé sestřelil s vic než vteřinovym rozdilem s vyslednym časem 18.14. Zatim bêlê prvni, ale to eště neběžela hromada tymu, kteři mužó co ôkázat.

 

Dalšim Dětkovicám, Mêslejovicám ani Bilovicám se Lóčanê vêtlačet z vedeni nepodařêlo, to zvládlê až borci z Jabloňan s časem 18.01. Ti ve vedeni ôž zustalê, ê gdêž jich muhlo eště pár tymu porazêt. Do přednich přiček se dostala eště Niva, s časem 18.06 jim to vêšlo na drôhy misto. Ani Domamêslêcum opakované utok nevêšel, s problémama na košô jim čas 18.60 stačêl až na páty misto. Tak teda celkově prvni belê Jabloňanê, drôzi Niva a třeti Lóčanê. V přes to ale só v celkovym vedeni Velké cene s velkym náskokem Domamêslêce. Tê ôž asê nigdo z vedeni nevêtlači, dalši Niva, třeti Lóčanê a štvrty Mêslejovice se ale eště mužó o bednô poprat.

 

Po krátké přestávce následovala ta hezči čásť, to gdêž zčalê běhat děvčata. Prvni šlê Bilovice s dvackó. Děvčatum z Lôdeřova se podařêlo ôdělat devatenáckô a zatim bêlê prvni. Aktuálni vedóci tym celkovyho pořadi, Soběsokê se s dalši devatenáckó dostalê zatim na drôhy misto. Šêkovny holkê z Němčêc, bêl sem překvapené, tê sem eště asi nikdá neviděl, krásné utok zakončelê časem 17.68, jedinó sedumnáctkó, která letos v Bukové padla, a tak se dostalê do vedeni. Bilovicky ani Soběsôcky béčko se do přednich mist nedostalo, tam se muhlê dostat holkê z Pěnčéna, ktery nakonec s časem 19.04 skončêlê drôhy. Celé závod ôzavřelê děvčata z Malé Lhotê, ani tê se ale do přednich mist nedostalê.

 

Takže co se tyká děvčat, vêhrálê to Němčêce, potom přes vteřinô dlóhá hromada hnoja, drôhy Pěnčén a třeti Lôdeřov.  Gdêž se tak divám na celkovy pořadi, prvni só sice Soběsôke, tém ale šlape na patê Pěnčén a toš asi holkê bôdó môset eště neco předvist, pokáď to teda Pěnčén neposere. Rozhodne se na poslednim závodě v Soběsôkách 19. záři.

 

Závodê se konalê v pěknym areálô, pěkná trať, počasi vêšlo, dobry jidlo. Co bê se dalo vêtknót bêlo pré teply pivo, to mě ale tak netrápilo, protože sme předchozi deň mělê v Lóčanech hasičskó zábavô a tak sem jaksi stratil na pivo chôť. Spestřeny to bêlo sličnéma děvčatama z teho červenyho béka, pré Red Bulô, a rozdávalê tam takovy tê nápoje, ktery gdêž si dáte ráno před tim než dete do práce tak po dvaceti minôtách jizdě po dálnicê si ôvědomite, že ste si doma nechalê auto. Natáčel to tam aji borec z vrchô tim dnes modernim dálkově ovládanym vrtôlničkem s šesti vrtôlama.

 

A abêch nezapomněl, nacvakal sem hromadô fotek a toš se podivéte toť.

 

Sakra, to sem se rozepsal. To sem ani tak nechtěl. No co ôž…

Facebook0
  • Hasiči

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy