placená inzerce
Déte nám vědět...

DOLFIKOVO MUDROVÁNI: Předčasné Silvestr

placená inzerce
mudro

Prosinec 12, 2014 20:07 / Furtovnik

A člověk bê si mêlêl, že se svět řidi univerzálni kalêndářem, teda tym Juliánskym, keré plati ôž vic, jak 2 000 let. Je pravda, že nekeři tradicionalisti si vedó eště aji svuj letopočet a gdejaká roba navic pruběžně aktualizôje kalêndář menstruačni. Ale to bêch sem netáhal, každé to má, jak to má. Ovšemže v obecnosti só věcê dany a fšôdě na světě, přêrozeně s přêhlidnôtim na časovy pásmo, je dneska DNESKA a zétra ZÉTRA.

Potom ale nejak nehovim temô, co se děje ô našéch moravskéch sester a bratru ve Vrběticách. Tam to pšóká pomalô ôž puldrôhyho měsica a né a né se teho Silvina dočkat. Jak to tak přêšlo, těžko sódit. Možná si jenom blbě nastavilê hodinkê, možná přêšil nejaké nečekané zemětřas a spôstil kanonádô, možná je to fšecko jináč, než bê si to nejaké vul řekl.

Dêť přece, mê, co smê bêlê na vojně, vimê, že néni uplně tak z prdele neco odpálêt. To ôž je potřeba o tem neco vědět. To za prvni! Za drôhy! Munica přece mosi bêt balená tak, abê ve frontovéch podminkách bêla co platná a nebóchala dřiv, než je potřeba. Pán Buh zaplať, dêbê teho nebêlo. A rozhodně néni čas s tém jednat, jak v rôkavočkách. Tak proč, dêž se to tam ngde tak povalôje zbuhdarma, to najednó začne pšókat? Že bê to tam mělê negde vêrovnany v regálech, jak rohlikê, se asi těžko dá očekávat…

A mám ale aji zatřeti! Proč to fšecko je? Sô jenom člověk z dědinê. Ale nemêslêl bêch, že taková chólostivá věc, jak je kšeftováni s vybuchama a válkó dostane do rôk sókromá firma, kerá muže napřeď neco provist a pak jô mužó za to teprvá popotahovat. Ale to ôž bôdó fšeckê tê krámê ô povstalcu a extrémistu, a těžko jim to gdo zebere!

Ale slêšel sem aji anketni otázkô na impulznim rádiô. Že teda co bê v té sóvislosti zkázalê lêdi vládě a co bê řeklê do oči rovnó Sobotkovi! Tak nejak to bêlo. Nic bljéšiho sem asi nelêšel. Nevim, co s tym maji společnyho sóčasni ministranti a skorokostelnik. Ptat bê se mělê jinéch, ale to je uplně jiná kapitola, protože se to aji tem jiném zrovna fčêl hodi. A tož bôdô rád, dêž to nejak vezmó kozi bránkó, teho Silvestra zkrátijó a mrknó zas do řádnyho kalêndářa, jak se věcê majó!

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy