placená inzerce
Déte nám vědět...

Do muzea chlapu Svěrákovéch v Čechách pod Kosiřem přêbôdó plavkê aji kôs stihačkê

placená inzerce
foto-z-filmu-po-strnisti-bos2

Srpen 8, 2017 10:01 / Furtovnik

Z Čech, tech pod Kosiřem – V novym vêôžêti panskyho sidla v Čechách pod Kosiřem toť našlê misto aji tata Zdenek a sênek Jan Svěráci. Jejich muzeum se s premiéró novyho filmô rozšéři o dalši filmovy rekvizitê.

Film se menôje Po strništi bos a aspoň co se z utržku o něm piše, dá se sódit, že se Svěráci vracijó na začátek společnyho filmováni, teda k Obecné školê. Aji v novym filmô znovô je hlavni postavó Eda Sóček a časově se děj vraci do klôkovskéch let Zdenka Svěrákovyho. Premiérô má 17. srpna.

Nové film ale obohati aji muzeum chlapu Svěrákovéch na zámkô v Čechách. Tam přêbôdó nejaky rekvizitê z natáčeni – pletené křiž, keré se dával do vlasu, abê pěkně držela patka, ten ve filmô nosi ê hlavni hrdina, k viděni bôdó takê šatê a plavkê Terezê Vořiškové, kerá ve filmô hraje Edovô mamô. Névěčim filmovym kôsem, teda tym rekvizitovym, je pak přidavná nádrž ke stihačce Lockheed P-38 Lightning, kerá bêla pro natáčeni zrestaurovaná do puvodni podobê a fčêl je natrvalo pučená Vlastivědnymô muzeô Olomóc.

Facebook0
  • foto-z-filmu-po-strnisti-bos2

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy