placená inzerce
Déte nám vědět...

Dneska žádny špacirê, kvulêvá očekávanymô vichrô bôdó v Prostijově ôzavřeny nebezpečny mista!

placená inzerce
hasiči

Únor 10, 2020 8:16 / Furtovnik

Od nás – Aspoň z našeho okna to aktuálně (kolem 8. ráno) vêpadá, vzdor fšeckém vystrahám, že bê šil pomalô venkô hrát badminton. Neplati to ale fšôdê. Ê tak se katastroficky scénáře meteorológu zatim nenaplňôjó. Ale eště néni vêhrány.

Na očekávany zvéšeny fôkê reagovala aji prostijovská radnica. Dneska celé deň bôdó ôzavřeny špacir-zónê, gde bê muhlo hrozêt nebezpeči pádô stromô nebo větvi. Só to Kolářovê sadê, Smetanovê sadê, lesopark Hlóčela a městské hřbitov za Brněnskó. Pokaváď je to nekerá z vašéch pravidelnéch tras, tož pro dnešek ôděléte vyjimkô.

Jináč hasiči aji tak informôjó ôž o třêcitce vyjezdu, ale jedná se skoro vyhradně o popadany stromê na Jesenickô. Zas až tak ažúro to teda ale néni fšôdê.

Co se téká aktuálni předpovědi, vystraha pro extrémně sêlné větr bêla ôpřesněná od dnešniho rána do 13. hodinê, do večera je pak eště vêhlášené vêsoké stôpeň nebezpeči. To plati pro cely Čechê, do oblasti s extrémnim stôpněm (větr až kolem 110 km/hod) je zahranôty ale aji sósedni Moravskotřebovsko. Ôvidimê teda, jak bôde větr repsektovat krajovy hranični cedôle.

Pro Olomócké kraj plati vêsoké stôpeň nebezpeči s větrem v nárazech až nad 90 km/hod. To bê mělo bêt aktuálni do 17. hodinê, pak se stôpeň přesônê na uroveň ‚nizké’, s nárazama aji nad 65 km/hod. Od zétřéšiho večera bê pak v povětrnosti měl nastat běžné provoz.

Postôpnym ôpřesňovánim se přichod Sabinê (větrná bóřka Sabine) furt po kóskách odsóvá, a tož třeba si to baba jedna nakonec rozmêsli a vezme to jenôdêma, připadně cestó sama sebe rozfóká…

Fotka je od hasiču z aktuálnich zásahu.

Facebook0
  • hasiči

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy