placená inzerce
Déte nám vědět...

Dneska mámê posledni možnosť si zazpivat. Gdo vi, gdê si zas bôdemê muct béknót?!

placená inzerce
zpěv

Říjen 4, 2020 14:39 / Furtovnik

Od nás – To, co se eště onehdá zdálo, jako bezmezná hovadina, se stává realitó. A tak po nařizeni, že sedět se muže, ale stáni je žêvotně nebezpečny, čê v putykách že mužete bez róškê, ale děcka ve školê cely vêôčováni zásadně ‚S’, přêcházijó od pondělka v platnosť dalši opatřeni. Tê só ôž ale posichrovany nózovym stavem, tož se o nich nediskutôje!

Od pondělka bez pardónô! Lepši zalist dom a vubec nechodit ven. Nózové stav přênáši dalši zákazê a přikazê. Prase abê se v tym vêznalo! S koronáčem nebêl nigdo schopné dofčêl řict, jak to vlastně je. Ale systém opatřeni, zákazu, přikazu a doporôčeni, o keréch se sténak nediskutôje, je tak komplikované a nesystematické, že to zavádi k pochêbám, k čemô je to vubec dobry.

Na jaře se fšecko zakazovalo šmahem a tak nejak se bralo, že se nedá nic dělat. Fčêlka se ale sméšlijó neskôtečny ftákovinê. Přikazê a zákazê vêpadaji spiš, jak uletê, než krizovy řizeni, nebo próba, co só lêdi eště schopni skósnót. Jenomže aji s vysledkem krajskéch voleb se nedá, než konstatovat, že zvostalo fšecko přê starym, a tož ani v této věcê je dobry nemět žádny valny očekáváni.

Abêhmê to zkrátilê: Pokaváď si chcete zazpivat, ôděléte to dneska. Od zétřka je možny, že bêstê muhlê bêt za to popotahovani. Pokaváď ste spiš přes činohrô, vêpôsťte z repertoárô divadelni kôsê ze zpěvama, konkrétně třeba Fidlovačkô, gde je ve scénářô naša hymna. Ê gdêž činoherci takê mosijó řvat, jak tuři, abê je bêlo slêšet, až v posledni řadě. V kostele si pak dobře přepočitéte, kolêk vás tam je, abêste si muhlê zazpivat aspoň Anděl Páně. Doma ô televize se pak chlapi opovažte zařvat góóól! To preventivně, protože časem na to asi takê přênde. Globálně vzity – pokaváď nigde nemosite, seďte spiš doma na prdelê. TYM NIC NEPOKAZITE!

Facebook0
  • zpěv

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy