placená inzerce
Déte nám vědět...

Divadla na zámkô v Konicê desetilety. Jaká bêla neděla na zámeckym nádvoři?

placená inzerce
DSC_1761

Srpen 6, 2018 9:19 / Furtovnik

Z Konice – Prvni nedělô v srpnô se ôž hromadô let chodi do konickyho zámkô na divadlo. Schválně pišem, že to néni cely desetileti trváni divadelniho fesťákô, protože prvni ročnikê bévalê v sobotô…

Ale to jenom pro pořádek, jináč to néni to zásadni, o co přê Divadlech na zámkô de. Letos to teda bêl desáté ročnik, a tož se dá řict, že je to taková pěkná tradica :-) . Ale vážně. Divadla na zámkô só bezva, zvlášť, gdêž to vênde jak letos.

Stává se totiž poměrně často, že do teho zaprchne, a gdêž je teho dyšťa vic, tož scéna třeba aji pendlôje mezê nádvořim a obřadkó v patře. Tentokrát to ale nebêlo potřeba, ê gdêž ze začátkô pár kapek takê spadlo. Ale jak to komentoval pro Furtovnik skvělé moderátor Laďa ‚Sovjet‘ Rusu, keré k fesťákô takê rozhodně patři, zpusobilê to samotni herci přê prvni představeni, gdêž mlovilê o tym, že začiná pršet. A ono skôtečně ja. Ale fakt jenom pro ten moment, pak ôž to zas bêlo v sôchô!

Na programô bêlo 5 kôsu, neco pro děcka, neco pro dospěly a neco pro fšeckê. A mosimê takê napsat, že aji Furtovnik do teho trochô zasáhl. Tentokrát né jenom jako mediálni partner, ale gdo přêšil, muhl nás vidět v představeni ‚Příběh opravdového člověka aneb Můj život bez gumáků’, ke kerymô smê si pozvalê eště aji zpěváka Vaška Ružêčkovyho.

A tož tak nejak. Ředitel konickyho kulturákô Tomáš Vrbu, keré to měl fšecko na zařizováni, bêl spokojené. Gdêž ôž to dalo tolik práce a chêstáni, tož bêlo odměnó, že lêdi přêšlo vic, než loňské rok. Fčêl ale zas přênde špekulováni, jaky divadla pozvat přišti rok. Ale co je jisty, kulisê zámeckyho nádvoři, kery tam stoji ôž pár stoleti, do přištiho rokô určitě vêdržijó.

Na fotkê z Divadel se mužete podivat TOŤ.

Divadla na zámku

Facebook0
  • DSC_1761

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy