placená inzerce
Déte nám vědět...

Dêňovy pivo, dêňovy specialitê, DÊŇOVY SLAVNOSTI!

placená inzerce
DSC_0151

Září 30, 2015 8:47 / Furtovnik

Z Kostelca, teho na Hané, od Marciánu – Podzêm na krkô, ale co ôž se dá dělat. Jedině třeba zahnat podzêmni depréze na Dêňovéch slavnosťách v Zahradnickym centrô Marciánova v Kostelcô n/H. Mê to prubnem. Furtovnik je totiž ‚Dêňovkám‘ mediálnim partnerem.

Dêňovy slavnostě se chêstaji ôž poštvrty, ale pokaždy je to trochô ináč a trochô lip. Mlovilê smê s Ivó Marciánovó a Jôsêfem Marciánovym, a ti řikalê, že dêž ôž bê nebêlo co vêméšlet, stálo bê to za prd. A tož pro letošek vêmêslêlê zas neco novyho a nepochêbně lepšiho, a k temô eště aji delšiho. Teda co se téče prodlóženi terminô konáni od pátečniho odpoledňa až do nedělniho skorovečera.

Pochodpitelně se bôdó zase vêřezávat dêně, jak o závod, protože pak tê vytvorê omrkne odborná porota a vêbere tê népovedňéši. To ale néni rozhodně fšecko sótěženi. Letošnim Dêňovém slavnostim přêbêlo pátečni odpoledne a podvečir, gdê je naplánovany Kostelecky dêňobrani. Což je, volně přeloženy, sótěženi uplně pro fšeckê (3-4 členny smišeny družstva, možny se pro omezené počet mist ve startovni lêstině hlásêt předem, třeba prostřednictvi Faceboockô). keři bôdó chtět se trochô popasovat v otázkách tékajicich dêni na fšeckê zpusobê – dêňovy pivo, dêňovy pochotkê a dêně jako takovy. Anebo si bôdeme muct vêzkóšet, takê pochopitelně sótěžně, dêňô nazdobit. Bôde k temê hrát kapela Rose Band a rozhodně nigdo nebôde mosêt êt mrzôté, že sem přênde.

A dêž je eště zminka o tem pivě. Ôž smê psalê, že se v pivovarô Kosiř ve Lhotě p/K vařêl speciálně pro Dêňovy slavnosti Dêňové speciál 13°, a tož to bôde okoštovat. Bečka se naráži v pátek kolem pul paté odpoledňa. Dalši novinkó Slavnosti bôde aji Strašêdelná jeskêňa, keró chêstaji děvčata z prostijovské školê Art Econô ze svéma odbornéma mistrovéma.

A tož fčêl ôž jenom zbévá se na ‚Dêňovkê‘ k Marciánum vêdat. Dalši vikendové program, keré ôž bôde probihat, jak só fšeci zvêkli, si mužete naštôdovat na přêloženym plagátkô, připadně sledovat, jak se Zahradnicky centrum Marciánova měni v dêňovó zehradô na https://www.facebook.com/www.marcianova.cz

A fčêl abê se neco dovědělê aji ti, co hanáckê nevládnó…

Dýňové pivo, dýňové speciality, DÝŇOVÉ SLAVNOSTI!

Z Kostelce na Hané – Podzim je tady, což pro každého nemusí být úplně nejveselejší. Podzimní splín je ale možné zahnat třeba na Dýňových slavnostech v Zahradnickém centru Marciánová v Kostelci n/H. My to rozhodně zkusíme. Furtovník je totiž ‚Dýňovkám‘ mediálním partnerem.

Dýňové slavnosti se připravují už počtvrté. Pokaždé jsou ale trochu jiné a o něco vylepšené. „Kdyby nebylo co nového vymýšlet, tak nemá smysl ani nic dělat,“ shodují se s úsměvem Iva Marciánová a Josef Marcián. Tím pádem se všichni mohou spolehnout, že něco nového na Dýňových slavnostech nepochybně najdou, a k tomu ještě začínají už v pátek odpoledne, takže se také o něco prodlouží.

Vyřezávání dýní pochopitelně nebude chybět ani letos. A stejně jako při minulých ročnících se budou vybírat a oceňovat ta nejlepší dílka. Ale tím rozhodně soutěžení nekončí. Už byla řeč o tom, že letošním Dýňovým slavnostem přibylo navíc páteční odpoledne a podvečer, kdy bude na programu Kostelecké dýňobraní. A to je soutěžní klání pro 3-4 členná soutěžní družstva bez ohledu na věk, důraz je kladen pouze na ‚smíšenost’, tedy společné zastoupení mužů i žen. Mimochodem je možné si svoje místo ve startovní listině zajistit už předem, třeba prostřednictvím Faceboocku. Není potřeba nějakých příprav, jde o to mít jen dobrý odhad a společnými silami co nejrychleji odpovídat. Vše se samozřejmě bude točit opět kolem dýní. V plánu je také soutěž ve zdobení dýní a po celou dobu bude hrát kapela Rose Band, takže rozhodně nebude muset litovat zde stráveného pátečního odpoledne.

Jednou z originálních dýňových specialit bude i dýňové pivo, které se právě k tomuto účelu vařilo v minipivovaru Kosíř ve Lhotě p/K. Soudek Dýňového speciálu 13° se bude narážet v pátek kolem půl páté odpoledne a pochopitelně ho bude dost na celý víkend. Další novinkou je Strašidelná jeskyně, která vzniká přímo ve venkovních prostorách Zahradnického centra pod rukama studentek prostějovské školy Art Econ pod vedením odborných mistrových.

Nyní už jenom zbývá se na ‚Dýňovky‘ vydat. Další víkendový program, který už bude probíhat, jak jsou z minulých let návštěvníci už zvyklí, je na přiloženém plakátku. Případně můžete celé přípravy průběžně sledovat na https://www.facebook.com/www.marcianova.cz

 

 

 

Facebook0
  • DSC_0151
  • Dýňové slavnosti1

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy