placená inzerce
Déte nám vědět...

DECHOVKOVY ‚ČAJE‘ V POLOMI: Hrála Světelská desitka!

placená inzerce
DSC_0081

Září 11, 2023 13:10 / Furtovnik

Z Polomi – Néni negdê duležêty CO, ale hlavně že se NECO dije. Negdo bê muhl nad dechovkó ohrnovat nos, sténak, jak inši nad technem nebo hejvymetálem. Ale přê troše dobré vule si mužó ôžêt fšeci!

Světelská desitka! To néni značka piva, co bê mělê v Polomi na hřišťô v nedělô odpoledňa na čepô. Světlá je dědinka na Boskovickô, podle keré se menôje aji dechovka. A ta dorazêla v nedělô na odpoledni čaje.

‚Čaje‘ ôž bohužel nésó dneska tak běžná věc, jak bévalo dřiv. Ale posezeni ô notorickê známéch dechovkovéch fláku bêlo v Polomi dobró volbó, aji gdêžbêste si zrovna nejaky ‚umcaca‘ třeba v autě nepóštělê. De aji o to se zejit, posedět, pokecat, neco dobryho zubnót a vêpit.

Ê gdêž je Světlá přece jenom nejaké ten kilásek, na Malé Hané v Boskovické brázdě, mužó se vám zdát aktéři nejak povědomi. Ja, ja! Trochô v tym má prsťóchê Jura Palánu, keré šéfôje Dechovymô orchestrô Malá Haná, co v minôléch letech v Polomi takê hrával a má za sebó takê jednô z mozêkantskéch události rokô IMAGENAERUM BY NIGHTWISH. Psalê smê o tym TOŤ. Mimochodem – přišti rok se s tym chêstaji na evropsky turné. Navic dil mozêkantu jel do Polomi takřikajic rovnó z Pardubic, gde pro změnô hrálê s CK polnim orchestrem na véroči založeni krajskyho sdruženi dobrovolnéch hasiču.

Ale zpátky do Polomi. Na dechovkovy čaje přêšlê mladi aji staři, přêrozeně ê ti středni :-) . A to je dêcky to hlavni. Přiště třeba zas dechovkáři přêndó na bigboš! Nejaky fotkê mámê TOŤ.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy