placená inzerce
Déte nám vědět...

Co dělaji hasiči pod radikovskó věžó? Přece tábořijó! Né?

placená inzerce
DSC_0059

Červenec 23, 2019 10:54 / Furtovnik

Z Radikova – Prázdninê a táborê, to tak nejak patři k sobě. A proč bê teda nemuhlê tábořêt aji hasiči? Tábor Morava s letopočtem 2019 se po čase vrátil pod radikovskó věž a areálô historickyho ‚Fortô Radikov’, keré maji možnosť vêôžévat.

Letni táborê mužó mět gdovijakó podobô. Gdêž se sčitne dokôpê neco zdravovědê, neco zas z přežêti v přirodě, sportô, čê brannéch dovednosti, a k temô se přêmichá pořádná dávka hasičênê, pak je to hasičské tábor, jak vêšêté. Takovy pořádá HATASPO (Hasičské tábory a sport). Jak nám řikala táborová šéfová Mgr. Marcela Vêstrčêlova, hasičsky táborê dělá ôž od rokô 2002 a hasiči, to je, v dobrym slova smêslô, prokleti celé jejich rodinê.

Rekreačni středisko Pod věžó v Radikově je od 14. do 24. červenca dočasnym domovem hlavně pro mlady hasiče, mezê 88 tábornikama ale nésó jenom mládežnici tehoto vêznáni. Sjelê se sem z celé republikê, ê gdêž název Morava sám o sobě naznačôje, že co rok kočôje po ruznéch moravskéch destinacich. V Radikově bêlê za táborovó histórijô podrôhy, opakovaně tábořijó třeba v hasičskym střediskô v Jánskéch kópelich na Opavskô.

Eště nám Marcela povidala, že za tê leta se z maléch táborniku stávaji instruktoři a oddilovi vedóci, tož to tak nejak šlape přêrozenó cestó. A hlavně že de o to, abê tadê vêrustalê dalši generace dobráku v mistech, odkáď se na tábor sjiždijó.

Přêrozeně ale kromě teho fšeckyho se nezapominá na to, co nemuže na žádnym tábořê chêbět. Kromě večernich diskoték, čê promitáni letniho kina, se volêlê aji miss a missák tábora. Tema se stalê Zuzka Brančikova a Cyril Šimu. Tož pochopitelně gratulačka aji od nás.

Přê našé návštěvě smê takê neco nafotilê, na to se mužete mrknót TOŤ. Pro změnô TOŤ mužete pruběžně sledovat, co se v Radikově dije aji bez nás a přêpomenót si takê fšeckê hasičsky táborê od rokô 2010.

Facebook0
  • DSC_0059

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy