placená inzerce
Déte nám vědět...

Co bôde letošním divem Olomóckyho kraja? Tentokrát só ve hře hradê a zřiceninê!

placená inzerce
bouzov

Listopad 4, 2019 10:13 / Furtovnik

Od nás, s tiskovó zprávó Ivo Hegerovyho – Anketa 7 divu Olomóckyho kraja od 1. lêstopádô rozjela hlasováni. Po krátké odmlce se teda můžete ê vê zapojit do objevováni zajimavéch mist Olomóckyho kraja.

V minôléch letech bêl titul Div Olomóckyho kraja ôdělené štêřem zajimavém mistum v našech končênách. Kery bôde v pořadi pátym, o tym bê mělo bêt jasny koncem letošniho rokô.
Na základě vysledku anketê 7 divu Olomóckyho kraja se naposledê oceněni rozdělovalê začátkem rokô 2017. Po čase se teda pátráni po mistech, kery sice nemosijó bêt zákonitě aji vêhlášenéma turistickéma cilama, vraci. Jak piše promotér Ivo Hegeru, oproti předchozím ročnikum só tentokrát nominace tématickê sjednoceny na hradê a zřiceninê. Mezê vêbranéma tak nemuže chêbět hrad Bózov, sténě jak mista, o keréch ste možná ani jaktěžêv neslêšelê. A nakonec aji třeba misto, s kerym bêste se ani nijak dukladňéš snaď ani obeznámit nechtělê – vězeni v Mirově. To ale bêlo puvodně loveckym hradem olomóckéch biskôpu…
Ôž v minôlosti bêl Furtovnik mediálnim partnerem anketê, a tož je jasny, že jô mámê v merkô aji tentokrát. Fšecko duležêty kolem 7 divu Olomóckyho kraja aji samotného hlasováni se dočtete v tiskové zprávě od Ivo Hegera.

Odstartovalo hlasování v anketě 7 divů Olomouckého kraje

Až do konce roku mohou lidé hlasovat v anketě 7 divů Olomouckého kraje, která hledá zajímavá místa v regionu. Soutěž odstartovala 1. listopadu na webu 7divukraje.cz.

Organizátoři 5. ročníku ankety tentokrát nominovali výhradně hrady a jejich zříceniny. Celkem se tak o přízeň hlasujících uchází 15 pamětihodností z Olomouckého kraje. „Z některých hradů nacházejících se kdysi na našem území už se opravdu nic nedochovalo. Nicméně ty, z nichž zbyl aspoň kus zdiva, jsme se snažili do 7 divů zařadit,“ říká producent ankety Ivo Heger. Na seznamu se tak nacházejí velmi populární místa v podobě Bouzova, Helfštýna či Šternberka, ale i dávno zaniklé hrady Tepenec, Hluboký a Edelštejn.

Anketa 7 divů Olomouckého kraje dospěla do svého 5. ročníku. Původně ji vyhlašoval kraj, od třetího ročníku je soukromým projektem. Letošní ročník zaštítil hejtman Ladislav Okleštěk a projekt získal také finanční podporu Olomouckého kraje.

Cílem akce je upozornit na zajímavá místa v Olomouckém kraji včetně míst, které nejsou příliš známá a vědí o nich jen odborníci. V minulosti takto anketa vynesla znovu na světlo například pravěké hradisko Obersko tyčící se nad údolím říčky Třebůvky v Zábřežské vrchovině.

V předcházejících ročnících ankety postupně zvítězily tyto divy:
Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně
Rychlebské stezky
Mariánský sloup v Uničově
Tančírna v Račím údolí

Podrobnosti k soutěži a informace o jednotlivých divech budou pořadatelé průběžně zveřejňovat také na Facebooku na adrese www.facebook.com/7divuok. Výsledky budou vyhlášeny počátkem roku 2020.

Facebook0
  • bouzov

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy